Četrtek, 19. 1. 2023, 11.50

Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (19. januar)

Olimpija po preobratu remizirala proti najbolj vroči poljski ekipi

1

Timi Max Elšnik | Izbranci Alberta Riere so v prvi pripravljalni tekmi v tem letu remizirali z najboljšim poljskim prvoligašem. Med strelce se je vpisal tudi kapetan Timi Max Elšnik. | Foto Vid Ponikvar

Kot zadnji izmed članov 1. SNL so se v koledarskem letu 2023 na pripravljalni tekmi predstavili še nogometaši Olimpije. V turškem Beleku so se pomerili z vodilnim poljskim prvoligašem Rakow Czestochowa in se z njim po festivalu zadetkov razšli brez zmagovalca, s 3:3. Celjani so zaradi slabih vremenskih razmer odpovedali srečanje z Aluminijem, Radomljani pa dvoboj s Pobedo iz Severne Makedonije.

Timi Max Elšnik
Sportal "Za brezvezne stvari v tujini se ne splača zapustiti Olimpije"

Vodilni slovenski prvoligaš Olimpija, ki je jesenski del zaključil z ogromno prednostjo pred tekmeci (pred drugouvrščenim Koprom ima +13) in je veliki favorit za osvojitev naslova, je odigral prvo tekmo v koledarskem letu 2023. V Beleku, kjer lahko za razliko od snežnih razmer v domovini računa na odlične pogoje za trening, se je pomeril s poljskim Rakowom. Dvoboj je postregel s šestimi zadetki, od tega jih je kar pet padlo v zadnji tretjini srečanja. Sprva je veliko bolje kazalo Poljakom. Nekdanji klub Davida Tijanića, svojčas mladega upa ljubljanskega kluba, ki se po novem dokazuje v bogati Savdski Arabiji (Al Adalah), je vodil že z 2:0. Pri drugem golu Rakowa si je napako privoščil prvi vratar Olimpije Matevž Vidovšek.

V 16 minutah od 0:2 do 3:2

Admir Bristrić je v dresu Olimpije debitiral z zadetkom. | Foto: NK Olimpija Ljubljana Admir Bristrić je v dresu Olimpije debitiral z zadetkom. Foto: NK Olimpija Ljubljana Izbranci Alberta Riere so odgovorili v slogu jesenskih predstav v 1. SNL in v pičlih 16 minutah poskrbeli za popoln preobrat. Najprej je v 67. minuti znižal zaostanek na 1:2 mladi avstrijski branilec Pascal Estrada, nato je kapetan Timi Max Elšnik v 76. minuti z bele točke izenačil na 2:2, mladi napadalec iz Bosne in Hercegovine Admir Bristrić, eden izmed dveh zimskih novincev pri zmajih, pa je v 83. minuti po protinapadu popeljal Olimpijo v vodstvo s 3:2.

Zeleno-beli vendarle niso znali zadržati prednosti, v zadnji minuti je Rakow, ki je osvojil naslov jesenskega prvaka Poljske v velikem slogu, pred najbližjim zasledovalcem, varšavsko Legio, ima devet točk prednosti, prek 19-letnega Poljaka Oliviera Sukiennickega izenačil na 3:3. Edini dvoboj Olimpije na turških tleh se je tako končal z remijem.

Zmaji bodo drugi del zimskih priprav opravili na Hrvaškem, nato pa jih 11. februarja čaka prvenstveni spopad − mestni obračun z Bravom. Le teden dni pozneje bo Slovenija priča največjemu klubskemu spektaklu, kar ga lahko premore, ko bo Olimpija v večnem derbiju gostovala pri Mariboru v Ljudskem vrtu.

Damir Krznar NK Maribor
Sportal Dan, ko sta blestela Iličića. Josip v dresu Maribora, Miroslav za Gorico.

Vijolice so prvo tekmo v letu 2023 odigrale v sredo, ko so v Ljudskem vrtu premagale Aluminij z 2:0. Kidričani so se nameravali dan pozneje pomeriti še s Celjani, a je bil dvoboj zaradi slabih igralnih razmer in sneženja odpovedan. Po prvotnem načrtu bi morali biti v četrtek na delu tudi Radomljani, a je bil dvoboj v Športnem parku Radomlje proti makedonski Pobedi odpovedan.