NK Mura NK Koper NK Olimpija NK Olimpija NK Aluminij NK Rogaška 1. SNL Prva liga Telemach

Sreda, 24. 1. 2024, 20.11

3 mesece

Zimske pripravljalne tekme klubov 1. SNL (24. januar)

Olimpija nemočna proti Ludogorcu, Mura ugnala poljskega prvaka

NK Olimpija Denis Pintol | Denis Pintol je po vrnitvi z reprezentančne akcije stopil med vratnici Olimpije in v prvem polčasu proti Ludogorcu prejel tri zadetke. | Foto www.alesfevzer.com

Danes so v Turčiji odigrali pripravljalne tekme trije slovenski prvoligaški klubi. Slovenski prvak Olimpija je doživel prvi letošnji poraz. S 3:0 je bil boljši bolgarski Ludogorec in se tako zmajem maščeval za lanskoletni poraz v Evropi. Koprčani so ostali praznih rok proti ruskemu Voronežu (0:2), Mura pa je dočakala prvo letošnjo zmago. Z 1:0 je ugnala poljskega prvaka Rakow. Aluminij se je vrnil na priprave v Umag in izgubil proti Rožmanovemu Sarajevu (0:3), Rogaška pa je prispela na priprave v Rovinj in za začetek s 4:1 odpravila srbskega drugoligaša. Vse štiri zadetke je v drugem polčasu dosegel hrvaški novinec Patrik Mijić, ki se je črno-belim pridružil šele v torek!

Nejc Gradišar
Sportal Rogaška žari od ponosa, omenja se milijonski zaslužek

Če je trener Olimpije Zoran Zeljković po zadnji zmagi nad Debrecenom (4:0) izpostavil zadovoljstvo zaradi nove tekme brez prejetega zadetka, pa z (ne)prebojnostjo obrambe proti Ludogorcu ni mogel biti najbolj zadovoljen. Zmaji so v sončnem Beleku prejeli tri zadetke in izgubili z 0:3. Bolgarski serijski prvak Ludogorec, ki mu je lani Olimpija v Stožicah priprla vrata lige prvakov, je vse zadetke dosegel v prvem polčasu.

Zmaji so zaigrali s postavo Pintol (od 46. Mauricio), Lasickas, Muhamedbegović, Ristić, Sualehe, Diogo Pinto (od 30. Marin, od 65. Aćimović), Doffo, Fadida, Ne. Motika, Raul in Pedro Lucas, od 60. minute pa so nastopili še Karamatić, Ni. Motika, Janković, Jorge Silva, Agba, Posavec, Brest, Kasa in Bristrić.

Mura prvič zmagala, Koper pogreša zadetke

Mura je zmagala prvič letos, v polno pa je meril Ben Aaron Cottrell (levo). | Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Mura je zmagala prvič letos, v polno pa je meril Ben Aaron Cottrell (levo). Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Za razliko od Olimpije so bili danes v Turčiji uspešni nogometaši Mure. Črno-beli so pozdravili prvo letošnjo zmago, z 1:0 so premagali poljskega prvaka Rakow. Srbski strateg Vladimir Vermezović se je odločil za začetno postavo Raduha, Kous, Maruško, Sadriu, Proleta, Ščernjavić (od 35. Trontelj), Brkić, Cottrell, Antolin, Jovićević (od 12. Turudija) in Maroša. V 60. minuti je nekdanji up londonskega Arsenala Ben Aaron Cottrell popeljal Muro v vodstvo, podajo je prispeval Žiga Kous. V 68. minuti so dočakali priložnost za nastop še Šumenjak, Katić, Dobrovoljc, Pucko, Kurtović, Saitoski, Spasojević in Kasalo.

Koprčani nadaljujejo s skromnimi rezultati na pripravljalnih tekmah. Novi trener Aleksander Radosavljević pospešeno spoznava igralce. Ko so se kanarčki v Turčiji pomerili proti ruskemu prvoligašu Fakel Voronež, so dvoboj začeli Koprivec, Pavlović, Pabai, Tepšić, Sidibe, Lauš, Ankrah, Petriško, Jelenič, Nkada in Sule. Pozneje so v igro vstopili še Kruljac, Mittendorfer, Vešner Tičić, Ruedl, Groznica, Marsetič, Bručić, Tomek in Mulahusejnović. Na dvoboju ni bilo zadetkov vse do 81. minute, nato pa so Rusi do konca srečanja dvakrat zadeli v polno in zmagali z 2:0.

Simon Rožman je bil s Sarajevom v Umagu boljši od Kidričanov. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Simon Rožman je bil s Sarajevom v Umagu boljši od Kidričanov. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Kidričani so se vrnili na priprave v Umag, kjer so se pomerili proti enemu najboljših klubov iz BiH, Sarajevu. Tekmec, katerega trener Simon Rožman zelo dobro pozna slovenski nogometa, je zmagal s 3:0.

Za Rogaško je ob prvem nastopu dosegel kar štiri zadetke Hrvat Patrik Mijić:

Nogometaši Rogaške so se danes odpravili na desetdnevne priprave v Rovinj, kjer jih čakajo štiri tekme proti srbskim tekmecem. Prvo so opravili z odliko, drugoligaša Tekstilac so premagali s 4:1, vsi zadetki pa so padli v drugem delu. Vse je dosegel 25-letni hrvaški novinec Patrik Mijić, ki se je Rogaški uradno pridružil šele v torek. Prihaja iz Slavonije, nazadnje pa je nastopal na Slovaškem za Vion.

Datum Tekma Strelci za Olimpijo
13. 1. Olimpija : Jarun (Hrv/2) 8:0 Jakupović 3, Ačimović, Brest, Bristrić, Diogo Pinto, Jorge Silva
22. 1. Olimpija : Debrecen (Mad/1) 4:0 Diogo Pinto, Bristrić, Raul, Ne. Motika,
24. 1. Olimpija : Ludogorec Razgrad (Bol/1) 0:3 /