Mali kraški maraton

Ponedeljek, 25. 3. 2019, 9.09

19. Mali kraški maraton

Gorski tekač Timotej Bečan ubranil lansko zmago na Malem kraškem maratonu

Mari kraški maraton | Timotej Bečan je stari in novi zmagovalec Malega kraškega maratona. | Foto Peter Kastelic/AZS

Timotej Bečan je stari in novi zmagovalec Malega kraškega maratona.

Gorski tekač Timotej Bečan, član Kluba gorskih tekačev Papež je zmagovalec 19. Malega kraškega maratona. Polmaratonsko razdaljo je pretekel v času 1;11:33 in ubranil lansko zmago. Med dekleti je na daljši razdalji slavila Jasmina Pitamic Vojska iz Atletskega kluba Radovljica, ki je 21 kilometrov pretekla v času 1;24:02.

Z Malim kraškim maratonom, že 19. po vrsti, se je včeraj v Sežani začela sezona večjih rekreativnih tekov v Sloveniji. Teka na 21 kilometrov se je udeležilo 636 tekačev in 254 tekačic, na rekreativnem teku na deset kilometrov pa je v cilj priteklo 608 tekačev in 565 tekačic.

Nesporni junak 19. Malega kraškega maratona je gorski tekač Timotej Bečan, ki je že nekaj kilometrov po štartu sam ostal v ospredju in se bolj kot s tekmeci boril z uro.

"Večino časa sem tekel sam, vse do konca, ko se proga združi s krajšo na deset kilometrov. Takrat prehitevaš počasnejše tekače, kar je na trenutke naporno zaradi gneče, a ti da hkrati dodatno motivacijo. Moram pa priznati, da mi je bilo na koncu kar težko, saj je bilo zelo vroče. Pogrešal sem malo več vode, a nočem iskati izgovorov. Glede na razmere sem zadovoljen," je po zmagi povedal Bečan.

Bolj tesno je bilo v boju za drugo mesto, ki ga je osvojil Tine Lavrenčič (1;15:17), tretji pa je bil Dejan Zorman (1;15:31).

Najboljši na 19. Malem kraškem maratonu v Sežani, ki je potekal v pravih spomladanskih temperaturah. | Foto: Peter Kastelic/AZS Najboljši na 19. Malem kraškem maratonu v Sežani, ki je potekal v pravih spomladanskih temperaturah. Foto: Peter Kastelic/AZS

Tudi zmagovalka na 21 kilometrov Jasmina Pitamic Vojska ni imela prave konkurence, saj je zmagala z več kot štiriminutno prednostjo.

Drugo mesto je s časom 1;28:33 osvojila Simona Majdič, še minuto in 22 sekund za njo pa je v cilj pritekla Katja Kegl Vencelj, nova rekorderka Slovenske planinske poti.

Naslednja večja tekaška prireditev pri nas bo Istrski maraton, ki bo na sporedu 13. in 14. aprila 2019.