14. 4. 2012,
12.20

Sobota, 14. 4. 2012, 12.20

Olimpija in Insport Škofja Loka z zaključno žogico

Vikend bo v slovenskem floorballu že lahko odločil o finalistih floorball lige Terme Olimia, saj imata FBK Insport in FBK Olimpija priložnost, da z zmago napredujeta v finale.

Žirovci in Olimpija v Idriji

Modra dvorana v Idriji bo danes ob 18.00 prizorišče tretje tekme polfinala slovenske floorball lige med FBC Žiri in FBK Olimpijo. Domačine v polfinalu ohranja le zmaga, saj so na prvih dveh tekmah zmagali Olimpijini igralci in tako v polfinalu, ki se igra na tri zmage, vodijo z 2:0 v zmagah. Žirovci, ki so sicer redni del lige končali pred Olimpijo, bili so drugi, Olimpija pa tretja, bodo tako v domači dvorani iskali možnost za obstanek v polfinalnem nizu in si skušali priboriti četrto tekmo, s katero bi še ohranili upe na finalni nastop.

Na Vrhniki FBC Borovnica in FBK Insport

Zmagovalci rednega dela Insport Škofja Loka bodo v nedeljo ob 16.00 na Vrhniki lovili zaključno žogico za uvrstitev v finale. Palice bodo prekrižali z Borovničani, četrtimi iz rednega dela, ki v zadnjih tekmah kažejo vedno boljšo igro. V polfinalu Ločani sicer vodijo z 2:1 v zmagah, a zadnji dve tekmi sta pokazali, da se Borovničani za finale lahko povsem konkurenčno kosajo z lanskoletnimi prvaki elitne lige. Kljub visokemu porazu na prvi polfinalni tekmi, so drugo tekmo zanesljivo dobili, v tretji pa klonili šele po podaljšku. Tako lahko pričakujemo napeto tekmo, na kateri bodo igralci FBC Borovnice na domačem parketu skušali polfinalni niz podaljšati na pet tekem.