14. 9. 2015,
21.16

Ponedeljek, 14. 9. 2015, 21.16

Porenta in Mrakova prva na Lubniku

Za kolesarji, ki vztrajajo v Pokalu polanskih puklov, je predzadnja preizkušnja. Z nedeljskim vzponom na Lubnik, privabil je 150 kolesarjev, sta najhitreje opravila Primož Porenta in Valerija Mrak.

Po vzponu na Stari vrh, Pasjo ravan in Javorč je bila nedelja rezervirana za premagovanje četrtega od petih vzponov, vključenih v Pokal polanskih puklov, ki bo kaj kmalu pri koncu. Lepo vreme je na štart v Škofji Loki privabilo več kot 150 kolesarjev (20 deklet, 133 fantov), ki so se spopadli s 7,2 kilometra dolgim vzponom na Lubnik.

V moški kategoriji je ciljno črto prvi prečkal Primož Porenta, ki je Janija Prešerna ugnal za manj kot sekundo, tretji je bil z dobro sekundoa zaostanka Matej Drinovec. Pestro je bilo tudi v nežnejši konkurenci, kjer je najhitrejša kolesarka prav tako zmagala z manj kot sekundo prednosti. Na najvišji stopnički je končala Valerija Mrak, za njo sta se zvrstili Erika Jesenko in Petra Lubajnšek.

Pred ljubitelji vrtenja pedal je le še sklepno dejanje Pokala polanskih puklov, ki pa bo najtežje od vseh petih dirk. Prihodnjo nedeljo bo namreč na sporedu še gorski Blegoš, kolesarji pa bodo premagovali 13 kilometrov in 980 metrov višinske razlike.