12. 12. 2011,
19.42

Ponedeljek, 12. 12. 2011, 19.42

Simon Alič prvi na Taboru

Slovenski gorski tekač Simon Alič je zmagovalec teka na Tabor. Progo je pretekel v času 22:36 in s prepričljivo prednostjo zmagal.

V Gaberju pri Ajdovščini se je zbralo 76 tekačic in tekačev, ki so se pomerili v teku na Tabor. Dolžina proge je bila 4800 metrov, na poti do vrha pa so tekači premagali tudi 360 metrov vzpona in 130 metrov spusta. Prvi je v cilj pritekel gorski tekač Simon Alič, tudi član slovenske reprezentance, ki je za vzpon porabil 22 minut in 36 sekund. Marko Perič je na drugem mestu zaostal slabo minuto, pet sekund za njim pa je v cilj pritekel še Denis Guzelj. Med dekleti je zmagala Urša Trobec, tudi stalna udeleženka gorskih tekov po Sloveniji.