Izjave po tekmi Slovenija : Bolgarija

M. Požun: Lahko smo se ukvarjali sami s sabo

Velenje - Zadovoljnih obrazov so slovenski rokometaši zapuščali Velenje, potem ko so zanesljivo znova premagali Bolgarijo.

Miro Požun Miro Požun

Miro Požun, slovenski selektor: "Zahvalili bi se slovenskim navijačem, ki so nas že drugič v teh kvalifikacijah tako podprli. Lep občutek, ko je cela dvorana na tvoji strani. Vesel sem, da so se navijači vrnili ob rokometa igrišča. V zadnjem času je bilo na račun rokometa izrečenih veliko slabih besed. Čestitke igralcem za odnos na tekmi, da so v celi tekmi igrali tako, kot smo od njih zahtevali. Vrnili smo v igro igralce, ki so bili prej poškodovani. Na voljo smo imel kar 21 igralcev. Vesel sem, da se vračajo v pravi formi. Visoka zmaga nas ne sme uspavati. V teh kratkih pripravah smo imeli več časa, da smo se ukvarjali sami s sabo, ne pa z nasprotnikom. Trenirali smo zadeve, katerih ne bi, če bi nam nasproti stala kakšna bolj konkurenčna reprezentanca. Vesel sem, da se nudijo nekateri mladi igralci, ki bodo lahko dali dodano vrednost reprezentanci. Od leta 2001 ni bilo na vidiku nobenega takšnega igralca in se je ekipa bolj ali manj ponavljala."

Jure Dobelšek Jure Dobelšek

Hristo Jordanov, bolgarski selektor: "Tekma je bila zelo hitra, zato nismo uspeli držati ritma. Dejstvo je, da slovenski igralci igrajo v zelo dobrih klubih, v močnih državnih prvenstvih, medtem pa naši igralci igrajo le v bolgarskem prvenstvu. Imajo širok izbor igralcev, česar pa mi nimamo. Zato takšna razlika. Naš cilj in želja je, da gremo iz tekme tekmo. Da se učimo in poskušamo dvigniti kvaliteto."

Jure Dobelšek, slovenski reprezentant: "Zelo fino je bilo igrati pred tako številno publiko, še posebej na domačem igrišču v Velenju. Vesel sem, da sem se sam vrnil po krajšem času in da smo prikazali lepo predstavo. Dogovorili smo se, da ne bomo dobili več kot 20 golov, kar smo uresničili. Vesel sem z razpletom današnje tekme in gremo sedaj naprej."

Maja Mastnak
Foto: Zoran Flis, Vid Ponikvar/Sportal
Get Adobe Flash player
Kvalifikacije za EP

Leta 2012 bo Euro za ženske gostila Nizozemska

Fotogalerija
Ste tudi vi tekli na Maratonu treh src? Poiščite se!

Pomladansko sonce je v Radence znova privabilo rekordno število tekaških navdušencev. Sportalov fotograf je veliko sodelujočih ujel v svoj objektiv. Ste morda med njimi tudi vi?

Anketa

Kdo bo osvojil rokometno ligo prvakov?