Liga NLB, 6. krog

Trimo ostaja neporažen: pokleknili tudi Velenjčani

RK Trimo Trebnje | Trimo ostaja neporažen. | Foto Dominik Pekeč/RK Trimo Trebnje

Trimo ostaja neporažen.

Rokometaši trebanjskega Trima so derbiju v 6. krogu lige NLB v Novem mestu premagali velenjsko Gorenje z 29:28. Ob Celju so edina ekipa, ki še ne pozna poraza.

Prvi polčas je minil v absolutni prevladi rokometašev iz Šaleške doline, ki so si že v 11. minuti priigrali štiri gole prednosti (7:3) in domačega trenerja Uroša Zormana prisili, da je zahteval minuto odmora. A njegovi novi napotki niso pomagali, Dolenjci so dve minuti kasneje zaostali za pet zadetkov (3:8).

Gostitelji so se prebudili šele sredi prvega polčasa, v 20. minuti so povsem zadihali za ovratnik Velenjčanov (9:10), v končnici prve polovice tekme pa znova zaigrali neodgovorno in bledo ter si v 26. minuti znova priigrali primanjkljaj petih golov (11:16).

V začetku drugega polčasa so se pogumno podali v lov na tekmeca, po golu Gregorja Potočnika v 38. minuti so tekmo postavili v začetno izhodišče (18:18).

V izenačenem in povsem enakovrednem nadaljevanju je bilo v prelomnih trenutkih dvoboja več modrosti na strani gostiteljev, ki so po golu Gala Cirarja s krilnega položaja ter zadeti sedemmetrovki Dina Hamidovića poldrugo minuto pred koncem dvoboja povedli z 28:26, prednost pa zadržali vse do zadnjega zvoka sirene.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Gal Cirar s šestimi goli, v gostujoči pa Domen Tajnik z desetimi zadetki.