Györ liga prvakinj Krim Mercator Krim Mercator

Nedelja, 11. 2. 2018, 20.00

Liga prvakinj, 3. krog (drugi del)

Krimovke nemočne proti evropskim prvakinjam

Krim Mercator Györ | Foto Sportida

Rokometašice Krima Mercatorja so v tretjem krogu drugega dela evropske lige prvakinj na domačem igrišču izgubile proti madžarskemu Györu z 21:32 (12:15). Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu v nedeljo, 25. februarja, gostovala pri danskemu Midtjyllandu.

Krim Mercator : Györ 21:32 (12:15)

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 2200, sodnika: Karim in Raouf Gasmi (oba Francija).

Krim Mercator: Marinček 1, Pandžić, Benko 2, Zrimšek, Abina, Stanko 5, Omoregie 4, Zulić 2, Koren 3, Gregorc 2, Tsakalou 1, Amon, Perederij 1.
Györ: Kiss, Grimsbo, Knedlikova 4, Afentaler 1, Hansen 1, Görbicz 5, Pal 1, Oftedal 4, Tomori 6, Groot 2, Broch 3, Fodor 2, Puhalak 3.

Sedemmetrovke: Krim Mercator 4 (4), Györ 1 (1).
Izključitve: Krim Mercator 4, Györ 8 minut.

Obračun najboljših ženskih ekip iz Slovenije in Madžarske je napolnil kultno rokometno dvorano na Kodeljevem, končal pa se je s pričakovanim zmagoslavjem favorizirane in zvezdniške zasedbe iz Györa, ki tudi brani prvo mesto v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini.

Krim Mercator Györ | Foto: Sportida Foto: Sportida

Ljubljanska ekipa ostaja pri eni zmagi nad danskim Midtjyllandom v drugem delu lige prvakinj, na svojem računu pa ima dva poraza proti ruskemu Rostovu ter Györu.

Težave v organizaciji igre

Krimovke so hitro zašle v težave in po vsega desetih minutah igre zaostale za štiri gole (1:5), slabi dve minuti kasneje pa je domači strateg Uroš Bregar zahteval minuto odmora. A njegove varovanke uvodoma niso bile kos imenitnim igralkam iz Györa, predvsem je šepala igra v napadu, naredile so ogromno napak in imele gromozanske težave v organizaciji igre.

V nadaljevanju so vendarle izboljšale svojo igro in se v 22. minuti približale na dva gola zaostanka (6:8), a nato so Madžarke znova nekoliko odločneje pohodile "stopalko za plin" in po zaslugi svojih tehnično-taktično izjemno sposobnih igralk - čeravno je manjkala prva zvezdnica Nora Mork - Ljubljančankam ponovno ušle na štiri gole (6:10, 11:15).

Györ ujel tekmice iz Bukarešte

Evropske prvakinje so v drugem polčasu ušle Krimu. | Foto: Sportida Evropske prvakinje so v drugem polčasu ušle Krimu. Foto: Sportida Slovenske prvakinje so drugi polčas začele s primanjkljajem treh golov (12:15), a zaostanek je zaradi njihove slabe in neučinkovite igre v uvodnih desetih minutah nadaljevanja hitro narasel na osem zadetkov (13:21). Najvišji zaostanek je znašal 12 golov (17:29, 18:30, 19:31, 20:32).

Rokometašice iz Györa so po današnji zmagi v slovenski prestolnici in po nepopolnem krogu ujele vodilne tekmice iz romunske Bukarešte, medtem ko Ljubljančanke ostajajo na predzadnjem mestu v skupini 1.

Pustna sobota je v dvorano Kodeljevo privabila tudi pustne šeme. | Foto: Sportida Pustna sobota je v dvorano Kodeljevo privabila tudi pustne šeme. Foto: Sportida

V ljubljanski ekipi je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Tjaša Stanko s petimi goli, enega manj je dosegla Elizabeth Omoregie.