Liga prvakinj, drugi del, 4. krog
Remi Metza in Valcee ohranja upanje za Krim
Ljubljana - Rokometašice Kirma Mercatorja so tudi v Stožicah morale priznati premoč Budućnosti (26:27) in na ta način so si zelo zaprla vrata napredovanja v polfinale. Na roko pa jim gre izid iz Metza.
Budućnost je spet potrdila zakaj sodi v ožji krog favoritov za naslov najboljših v Evropi. Črnogorke so tudi drugič premagale Krim, vodile so tudi za sedem golov, in ji tako močno onemogočile vstop v polfinale. Krim do zaključka drugega dela čakata še gostovanje v Valcei in domača tekma z ekipo Metza. Če bi Krim obakrat zmagal in Valcea dvakrat izgubila (zadnjo tekmo bo igrala v Podgorici), bi se Krim uvrstil v polfinale.
V polfinale sta se že uvrstila Budućnost in Györi.
Liga prvakinj, drugi del, 4. krog:
Skupina II
petek:
Krim Mercator : Budućnost 26:27 (9:14)
Penezić 7, Lazović 5; Popović 6, Bulatović in Cvijić 5
Izjave po tekmi
nedelja:
17.30 Metz – Valcea 26:26 (15:15)
Lestvica:
1. Budućnost* 4 tekme - 8 točke
2. Valcea 4 – 5
3. Krim Mercator 4-2
4. Metz 4-1
Skupina I
petek:
Midtjylland : Györi ETO 24:29 (14:17)
sobota:
Itxako : Larvik 19:19 (12:6)
Lestvica:
1. Györi ETO* 4-8
2. Larvik 4-4
3. Midtjylland 4-2
4. Itaxko 4-2
* - uvrščen v polfinale
Preberite še:
Budućnost in Györi z eno nogo v polfinalu
V 3. krogu rokometne lige prvakinj je Krim z zmago v Metzu ohranil upanje za polfinale. Budućnost je na pragu le-tega, potem ko je v Romuniji povsem nadigrala Valceo. Györi visoko odpravil prvakinje.
Allison Pineau zapušča Metz
Po tretjem porazu v drugem delu lige prvakinj so v najboljšem francoskem ženskem klubu napovedali spremembe. Zanj v prihodnje ne bo več igrala Allison Pineau.
Foto: Vid Ponikvar


