15.07

Renato Vugrinec

Sreda, 28. 1. 2015, 15.07

Slovenci obtičali v četrtfinalu SP, Francozi premočni

Slovenska rokometna reprezentanca je v četrtfinalu svetovnega prvenstva izgubila s Francijo s 23:32, svetovni prvak Španija s 25:24 odpravila Dansko. V polfinalu še Poljska in Katar.

Francozi so pobudo proti Slovencem na tekmi prevzeli že v uvodnih minutah četrtfinalne tekme in na odmor odšli z udobno prednostjo osmih golov (18:10).

Naši fantje so v drugem polčasu pokazali boljšo igro in se tekmecem približali na vsega štiri gole, nato pa so spet popustili. Francoska reprezentanca je po 60 minutah igre slavila z devetimi goli razlike (32:23).

Galski petelini so tako dobili sedmega od devetih medsebojnih obračunov. Slovenija kljub porazu ostaja v igri za kvalifikacijski turnir za olimpijske igre, ki ga prinaša sedmo mesto na svetovnem prvenstvu.

Svetovni prvak Španija je tesno s 25:24 premagala Dansko in se bo v polfinalu pomerila s Francijo.

Poljska je v četrtfinalu premagala Hrvaško s 24:22, Katar pa Nemčijo s 26:24. Zmagoviti ekipi se bosta pomerili v polfinalu.