Sreda, 6. 4. 2016, 21.16

Zagorje slavi zmago za naslov prvakinj

1

Zagorje | Foto Urban Urbanc/Sportida

Rokometašice Zagorja so v 17. krogu državnega prvenstva slavile na zahtevnem gostovanju v Ajdovščini (26:22), kar praktično pomeni prvi naslov državnih prvakinj.

Vse od leta 1995 je bil prvak Krim, pred njim je trikrat slavila Olimpija, tokrat pa so tik pred svojim premiernim naslovom Zagorjenke, ki so s Krimom dvakrat remizirale. Slavile bodo, če ne bodo doživele spodrsljaja na štirh tekmah do konca prvenstva. Če bi bilo drugače, bi se zgodilo veliko presenečenje. Ajdovščino so Zagorjanke na gostovanju premagale s 26:22 (12:14).

Prvi polčas bolj ajdovski

Prvi polčas je v odličnem in predvsem športnem vzdušju prinesel izenačeno tekmo s poudarjeno obrambo. Sodnika sta pustila relativno "moško" igro, vse do 19. minute pa si nobena od ekip ni priigrala več kot gola prednosti. To je uspelo Ajdovkam, ki so s takšnim naskokom tudi odšle na odmor. Zagorjanke, pri katerih je bil napad preveč omejen na učinek Anete Benko in Janje Rebolj, so napravile več tehničnih napak. Za ajdovske zadetke sta skrbeli Meta Pipan in Teja Ferfolja.

Odločil sušni niz

Premalo povezanosti v ajdovskem napadu je olajšalo zagorsko obrambo. Slovenske podprvakinje so od zaostanka treh golov v manj kot desetih minutah prišle na prednost dveh. A se niso ustavile. Postale so vse samozavestnejše, razbranila se je Andrea Perić, prednost je poskočila na plus štiri.

Ajdovke so bile brez zadetka kar 18 minut. Pomagal ni niti učinek vratarke Sandre Srečkovič. Zagorjanke so se, ne glede na to, da Bojan Voglar skoraj nima menjav, v drugem polčasu povsem sprostile. Razlika je segla do šestih zadetkov (23:17), končni rezultat pa je bil 26:22.