9.12

8 let, 1 mesec

Ponedeljek, 3. 12. 2007, 9.12

Trebanjci na vrhu

Rokometaši Trima iz Trebnjega so po zmagi v 3. krogu 1. MIK lige edina ekipa s polnim izkupičkom. Na gostovanju pri Škofjeločanih so namreč vknjižili suvereno zmago ter se zavihteli na vrh lestvice.

Tudi na drugi domači tekmi so Ločani ostali praznih rok, tekma z vodilno zasedbo prvenstva pa je bila bolj ali manj odločena že po sedmih minutah in zanesljivem vodstvu gostov s 6:0.

Šele nekatere menjave, ki jih je izvedel domači trener Galof, so poživile igro njegovega moštva, ki je nato do konca prvega dela tekme skušalo ujeti ritem tekmecev. To je domačim igralcem v veliki meri tudi uspelo, toda vse preveč bremena je bilo vnovič na Sokolovu, ki sta se mu na listi strelcev v prvih 30 minutah priključila zgolj še izkušeni Miha Keše in mladi Prgomet.

Drugi polčas se je znova bolje začel za Trebanjce. Z delnim izidom 9:3 so pravzaprav odločili zmagovalca. Za uteho so se ob varni prednosti gostov do konca lahko nadigrali tudi Ločani in vsaj delno ublažili tretji zaporedni poraz ob vrnitvi med najboljša slovenska rokometna moštva.

Izjave po tekmi:

Jože Galof, trener Knauf Insulation: "Imamo težak razpored na začetku prvenstva, toda si tako slabega začetka tekme ne bi smeli privoščiti. Neučinkovitost je, kot kaže, naša velika težava, menim pa, da imamo še dovolj rezerv. Predvsem ne smemo izgubiti mirnih glav."

Marko Šibila, trener Trima: "Menim, da smo obilo dela opravili že v dobri pripravi na tekmo, saj smo odlično preučili tekmeca. Naš uvod v srečanje je bil celo boljši, kot smo si želeli. Bili smo kakovostni v obrambi in se izkazali kot homogeno moštvo."