Molikova postavila lopar v kot

Sydney - Alicia Molik, nekdanja osma igralka na svetu, ne bo več nastopala na poklicnih turnirjih ženske teniške karavane.

V zadnjem obdobju se je Avstralka bolj borila s poškodbami kot pa s tekmicami. Za nameček je 27-letna tekmovalka zbolela za virusom srednjega ušesa, čigar zdravljenje zahteva precej časa.

Alicia Molik si želi pričeti kariero še na katerem drugem področju. Alicia Molik si želi pričeti kariero še na katerem drugem področju.

Edina Avstralka, ki se je v zadnjih dveh desetletjih prebila med najboljših deset, je še dejala, da je sprejela takšno odločitev, ker je prestara, da bi lahko računala na novo vrnitev med najboljše, a še dovolj mlada, da lahko začne s kariero na katerem drugem področju.

"Poškodbe in bolezni so sestavni del življenja vsakega športnika, vsaka tovrstna težava pa zahteva veliko časa in moči, predvsem psihične, da se vrneš nazaj. Ker sem sama imela veliko takšnih težav, sem tako izčrpana, da teh moči niti nimam več," je za melbournski časnik The Age dejala Molikova.

Slednja je v posamični konkurenci petkrat slavila na turnirjih WTA, nazadnje prav v domačem Sydneyju leta 2005. Prav tako se lahko pohvali z bronastim odličjem na olimpijskih igrah, medtem ko je v konkurenci ženskih dvojic med drugim zmagala tudi na dveh izmed štirih največjih turnirjih na svetu, odrtem prvenstvu Francije in Avstralije.

STA
Foto: Reuters
OP Avstralije 2012

Na prvem letošnjem teniškem vrhuncu sta postala junaka Novak Đoković in Viktorija Azarenka.

Teniški koledar 2012

Kakšen je razpored teniških turnirjev v letu 2012? Preverite na Sportalu!

Fotogalerija
Mazejeva zaostala le za Worleyevo

Francozinja Tessa Worley je zmagovalka veleslalomske preizkušnje za svetovni pokal v Soldeu. Tina Maze se je z odlično drugo vožnjo zavihtela na drugo stopničko. Vabljeni k ogledu.

Anketa

Kaj menite o odločitvi Roberta Korena in Milivoja Novakovića, da končata reprezentančno pot?