Teniški globus

Srebotnikova v finalu Moskve

Ljubljana - Katarina Srebotnik se je na turnirju WTA v Moskvi brez težav uvrstila v finale v konkurenci ženskih dvojic. V finalu posameznic bosta nastopili Srbkinja Janković in domačinka Zvonarjova.

Jelena Janković bo skušala osvojiti Moskvo. Jelena Janković bo skušala osvojiti Moskvo.

Srebotnikova je skupaj z Rusinjo Nadjo Petrovo v polfinalu s 6:3 in 6:2 ugnala romunsko-kazahstansko navezo Monica Niculescu/Jaroslava Švedova.

Pri posameznicah je prva nosilka Jelena Janković z 0:6, 6:1 in 6:0 premagala tretjo nosilko Rusinjo Jeleno Dementjevo, medtem ko je Zvonarjova v ruskem obračunu s 6:2 in 7:6 (5) izločila drugo nosilko Dinaro Safino.

Zaključujejo se tudi močni moški turnirji v Stockholmu, na Dunaju in v Moskvi. V švedski prestolnici se bosta v finalu pomerila Argentinec David Nalbandian in domačin Robin Söderling, na Dunaju bosta za končno zmagoslavje igrala Nemec Philipp Petzschner in Francoz Gael Monfils, Moskovski finale pa bo minil v znamenju domačinov. Po dolgem času ima priložnost za osvojitev turnirja znameniti Marat Safin.

Moskva, WTA (1,34 milijona evrov):

polfinale:
Janković (Srb, 1) : Dementjeva (Rus, 3) 0:6, 6:1, 6:0;
Zvonarjova (Rus, 7) : Safina (Rus, 2) 6:2, 7:6 (5).

Dvojice, polfinale:
Srebotnik/Petrova (Slo/Rus, 4) : Niculescu/Švedova (Rom/Kaz) 6:3, 6:2.
Blak/Huber (Zim/ZDA, 1) : Kirilenko/Pennetta (Rus/Ita)

Moskva, ATP (770.000 evrov):

Polfinale:
Safin (Rus, 7) : Zverev (Nem) brez boja;
Kunicin (Rus) : Santoro (Fra) 6:4, 6:3.

Stockholm, ATP (713.000 evrov):

Polfinale:
Nalbandian (Arg, 1) : Nieminen (Fin, 3) 6:2, 6:1;
Söderling (Šve, 4) : Nišikori (Jap) 6:1, 6:0.

Dunaj, ATP (674.000 evrov):

Petzschner (Nem) : Lopez (Špa) 3:6, 6:3, 6:3;
Monfils (Fra) : Kohlschreiber (Nem) 6:4, 5:7, 7:6 (2).

Sportal, STA
Foto: Reuters
OP Avstralije 2012

Na prvem letošnjem teniškem vrhuncu sta postala junaka Novak Đoković in Viktorija Azarenka.

Teniški koledar 2012

Kakšen je razpored teniških turnirjev v letu 2012? Preverite na Sportalu!

Fotogalerija
Mazejeva zaostala le za Worleyevo

Francozinja Tessa Worley je zmagovalka veleslalomske preizkušnje za svetovni pokal v Soldeu. Tina Maze se je z odlično drugo vožnjo zavihtela na drugo stopničko. Vabljeni k ogledu.

Anketa

Kaj menite o odločitvi Roberta Korena in Milivoja Novakovića, da končata reprezentančno pot?