SiOL.net|Sportal|Tenis

četrtek 04.12.2008, 10:10

Prvi ATP turnir na srbskih tleh

Nov podvig družine Djoković

Ljubljana - Sanjska leta srbskega tenisa so poskrbela za nov mejnik. Maja leta 2009 bo potekal prvi ATP turnir na srbskih tleh. Največje zasluge za novo pridobitev v Beogradu pripadajo družini Djoković.


Srbska teniška vročica se nadaljuje. Potem ko Novak Djoković (zmagovalec zaključnega turnirja in OP Avstralije 2008), Ana Ivanović (zmagovalka OP Francije 2008) in Jelena Janković (sezono je končala na prvem mestu) že dalj časa predstavljajo stalnico na svetovnem vrhu, se njihovi domovini obeta še bližnje srečanje z največjimi asi.


Družina Djoković je odkupila pravice za ATP turnir.

Družina Djoković je odkupila pravice za ATP turnir.

Zaenkrat le v konkurenci pripadnikov močnejšega spola, saj je tretji igralec na svetovni jakostni lestvici v sredo dokončno potrdil, da bo Beograd maja prihodnje leto gostil ATP turnir. ''Po številnih uspehih naših igralcev in igralk smo Srbiji s skupnimi močmi zagotovili še mesto na svetovnem teniškem zemljevidu,'' je dejal priljubljeni ''Nole'', ki si bo iztekajoče se leto 2008 zapomnil tudi po olimpijskem bronu v Pekingu. Družina Djoković je odkupila pravico za turnir ABN Amro Open, ki se tako poslavlja od Amersfoorta na Nizozemskem. ''O nastopu v Beogradu sem se pogovarjal že z mnogimi igralci, a nismo hoteli skleniti dogovora, saj še ni bila dokončna usoda turnirja. Zdaj bo veliko lažje. Če prvo leto ne bodo nastopili Nadal, Federer in Murray, to vseeno ne bo pomenilo konec sveta. Važno je, da bodo gledalci videli kakovostne dvoboje,'' je prepričan 21-letni srbski as, ki bo nastopil na turnirju, umeščenem na koledarju med spektakloma v Rimu in Madridu. Direktor zgodovinskega turnirja v Beogradu bo izkušeni Hrvat Nikola Pilić, ki je v tem letu z nasveti pomagal srbski ekipi v Davisovem pokalu. Nagradni sklad bo v vrednosti 500.000 ameriških dolarjev, turnir pa bo potekal na peščeni podlagi.


''Nole'' se že veseli nastopa pred domačim občinstvom.

''Nole'' se že veseli nastopa pred domačim občinstvom.

Srbska prestolnica se poteguje tudi za WTA turnir. V boj za pridobitev licence naj bi se že podala Ivanovićeva, v primeru uspeha pa bi Beograd prihodnjo zimo pozdravil tudi najboljše teniške igralke na svetu.

R.P.

Foto: Reuters


  • Oceni Oceni pozitivno Oceni negativno
Dodaj v:
  • Digg
  • Del.icio.us
  • Facebook
  • Reddit
  • Povezava:

Komentarji

Komentarjev: 0

Če želite komentirati, morate biti prijavljeni v MojSiOL.

Prijavi se
Registriraj se!