Acapulco, WTA in ATP (finale)

Venus in Almagro slavila v Acapulcu

Acapulco - Američanka Venus Williams in Španec Nicolas Almagro sta zmagovalca ženskega oziroma moškega dela turnirja v mehiškem Acapulcu.

Nicolas Almagro Nicolas Almagro

Prvopostavljena Williamsova je v finalu turnirja WTA ugnala drugopostavljeno Italijanko Flavio Pennetta s 6:1 in 6:2, četrtopostavljeni Almagro pa je bil na turnirju serije ATP boljši od drugopostavljenega Francoza Gaela Monfilsa s 6:4 in 6:4.

Williamsova je z zmago - že njeno 41. v dolgoletni karieri - nad Pannetto zaslužila 37.000 ameriških zelencev, Almagru pa je v mehiškem letoviškem biseru v žep kanilo 300.000 dolarjev. Španec je osvojil peti turnir serije ATP.

Acapulco, WTA (220.000 dolarjev):

finale:
Williams (ZDA, 1) : Pennetta (Ita, 2) 6:1, 6:2;

Acapulco, ATP (1,227 milijona dolarjev):

finale:
Almagro (Špa, 4) : Monfils (Fra, 2) 6:4, 6:4.

STA
Foto: Reuters
Get Adobe Flash player
OP Avstralije 2012

Na prvem letošnjem teniškem vrhuncu sta postala junaka Novak Đoković in Viktorija Azarenka.

Teniški koledar 2012

Kakšen je razpored teniških turnirjev v letu 2012? Preverite na Sportalu!

Fotogalerija
Ste tudi vi tekli na Maratonu treh src? Poiščite se!

Pomladansko sonce je v Radence znova privabilo rekordno število tekaških navdušencev. Sportalov fotograf je veliko sodelujočih ujel v svoj objektiv. Ste morda med njimi tudi vi?

Anketa

Kdo bo osvojil rokometno ligo prvakov?