NATISNI PISAVA

Roland Garros 2012

Nadal in Šarapova najboljša v Roland Garrosu

Avtor: Sportal

Pariz - Na odprtem teniškem prvenstvu Francije, ki se je končal 11. junija, je v moški konkurenci slavil Španec Rafael Nadal, v ženski pa Rusinja Marija Šarapova.

Tekmovalni del:

15. dan (moški)

Španski teniški igralec Rafael Nadal je sedmič v karieri osvojil OP Francije. V finalu, ki je bil na sporedu v nedeljo, končal pa se je v ponedeljek, je ugnal Novaka Đokovića s 6:4, 6:3, 2:6 in 7:5.

14. dan (ženske)

Rusinja Marija Šarapova je v finalu Roland Garrosa s 6:3, 6:2 premagala Italijanko Saro Errani in osvojila OP Francije. Postala je deseta (šesta v odprti eri) z osvojenim kariernim grand slamom.

13. dan (moški)

Novak Đoković se bo v finalu teniškega odprtega prvenstva Francije pomeril z drugim nosilcem Špancem Rafaelom Nadalom.

12. dan (ženske)

V polfinalnih obračunih odprtega teniškega prvenstva Francije sta zmagali Italijanka Sara Errani in Rusinja Marija Šarapova. Prva je premagala Avstralko Stosurjevo, druga pa Čehinjo Kvitovo.

11. dan (moški)

Srbski tenisač Novak Đoković je v prvem četrtfinalu Roland Garrosa s 3:2 odpravil Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja. Švicar Roger Federer je po zaostanku 0:2 preobrnil izid in izločil Del Potra.

11. dan (ženske)

Na odprtem teniškem prvenstvu Francije v Parizu z nagradnim skladom 18,72 milijona evrov sta znani še drugi polfinalistki.

10. dan (moški)

10. dan (ženske)

Prvi polfinalistki OP Francije sta postali Italijanka Sara Errani in Avstralka Samantha Stosur. Katarina Srebotnik se v ženskih dvojicah ni uspela uvrstiti v polfinale.

9. dan (moški)

Ponedeljek na OP Francije je dal še preostale pare četrtfinala. Peščeni kralj Rafael Nadal je ekspresno odpravil Juana Monaca, Andy Murray pa je izločil domačega ljubljenca Richarda Gasqueta.

9. dan (ženske)

Danes v konkurenci nežnejšega spola poteka še druga polovica dvobojev osmine finala. V četrtfinalu Marija Šarapova in Jaroslava Švedova. Slednja je izločila branilko naslova Na Li.

8. dan (moški)

Prvi igralec sveta, Srb Novak Đoković, je imel na OP Francije v osmini finala proti Italijanu Andreasu Seppiju ogromno težav, zaostajal že z 0:2 v nizih, nato pa s preobratom zmagal.

8. dan (ženske)

OP Francije se preveša v drugo polovico. V osmini finala sta z nastopi že končali Svetlana Kuznjecova in prva nosilka, Belorusinja Viktorija Azarenka. Katarina Srebotnik med dvojicami v četrtfinale.

7. dan (moški)

Na odprtem prvenstvu Francije se šestkratni zmagovalec, Španec Rafael Nadal, ugnal Eduarda Schwanka. Tudi preostali favoriti so napredovali brez večjih težav.

7. dan (ženske)

Na odprtem teniškem prvenstvu Francije je v tretjem krogu zmagovalka Wimbledona, Čehinja Petra Kvitova premagala Rusinjo Nino Bratčikovo. Šok za deveto nosilko Caroline Woznicki.

6. dan (moški)

Številki ena in tri svetovnega moškega tenisa Novak Đoković in Švicar Roger Federer sta si na odprtem teniškem prvenstvu Francije v Parizu brez večjih težav zagotovila napredovanje.

6. dan (ženske)

Prva igralka sveta, Belorusinja Victoria Azarenka je v zadnjem dvoboju na osrednjem igrišču Philippe Chatrier na OP Francije odpihnila Kanadčanko Aleksandro Wozniak z dvakrat 6:4.

5. dan (moški)

Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal je brez težav napredoval v tretji krog odprtega prvenstva Francije v Parizu. Po maratonu pa je izpadel deseti nosilec, Američan John Isner.

5. dan (ženske)

Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik se je uvrstila v tretji krog odprtega prvenstva Francije v Parizu v konkurenci dvojic, tako ženskih kot tudi mešanih.

4. dan (moški)

Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je v drugem krogu Roland Garrosa pomeril s prvim na svetu, Srbom Novakom Đokovićem in izgubil z 0:6, 4:6 in 4:6.

4. dan (ženske)

Po prvi favoritinji Roland Garrosa, Sereni Williams, se je morala od turnirja v drugem krogu posloviti še njena sestra Venus. Katarina Srebotnik uspešna med dvojicami.

3. dan (moški)

Tretji dan odprtega prvenstva Francije se je pariškemu občinstvu prvič predstavil Rafael Nadal, ki letos lovi že rekordno sedmo lovoriko na OP Francije. Zlahka je odpravil italijanskega nasprotnika.

3. dan (ženske)

Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je po treh nizih priznala premoč Japonki Ajumi Morito. S tem je splavala po vodi možnost, da bi se v drugem krogu pomerila z Marijo Šarapovo.

2. dan (moški)

Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je na igrišču št. 7 na OP Francije po štirih urah izločil Lleytona Hewitta. V drugem krogu se bo pomeril z Novakom Đokovićem.

2. dan (ženske)

Drugi dan OP Francije sta se na osrednjem igrišču Philippe Chatrier predstavili prva nosilka Viktorija Azarenka in branilka naslova Na Li. Belorusinja se je morala za napredovanje zelo potruditi.

1. dan

Na igriščih Roland Garrosa se je začel drugi letošnji grand slam. Favorizirana Francoz Jo-Wilfried Tsonga in Argentinec Juan Martin del Potro sta se brez težav uvrstila v drugi krog.

Novice:

Kavčič še ne razmišlja o Đokoviću

Kaj lahko se zgodi, da se bo najboljši slovenski teniški igralec v naslednjih dneh pomeril z dvema številkama ena moškega tenisa. Najprej ga v prvem krogu OP Francije čaka Lleyton Hewitt.

Pred OP Francije

V nedeljo se začne odprto prvenstvo Francije, drugi teniški turnir za grand slam v letu 2012. Rafael Nadal se bo boril za sedmo zmago, pri dekletih na stavnicah najbolje kaže Sereni Williams.

Žreb

Na žrebu parov prvega kroga OP Francije na igriščih Roland Garrosa je Blaž Kavčič za tekmeca dobil Avstralca Lleytona Hewitta, Polona Hercog pa bo igrala z Japonko Ajumi Morito.

Monfils odpovedal nastop na Roland Garrosu

Francija je ostala brez svojega glavnega aduta na OP Francije. Gael Monfils je zaradi poškodbe kolena odpovedal nastop. Lani je na Roland Garrosu izpadel v četrtfinalu.

Kvalifikacije:

Ekspresen konec za Petro Rampre

Slovenska teniška igralka Petra Rampre se je poslovila v prvem krogu kvalifikacij za uvrstitev na drugi grand slam sezone Roland Garros. Boljša od nje je bila Američanka Julia Cohen.

Bedene uspešen, Žemlji hitro spodletelo

Francoska prestolnica je v torek vstopila v začetni del kvalifikacij za Roland Garros. Nastopata tudi Grega Žemlja in Aljaž Bedene, prvemu je spodletelo, drugi pa je premostil prvo oviro.

Ključne besede: odprto prvenstvo Francije

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Teniški koledar 2014

Kje se letos igrajo turnirji? Kdo brani naslove? Preverite.

WTA lestvica

Katera teniška igralka je trenutno najboljša na svetu? Katera mesta zasedajo Slovenke?

ATP lestvica

Kdo je najboljši na svetovni jakostni lestvici? Kje so uvrščeni Slovenci?

Anketa

Kaj za Maribor pomeni izid prve tekme kvalifikacij za ligo prvakov proti Celticu?