Auckland City WTA Bianca Andreescu Julia Görges

Nedelja, 6. 1. 2019, 12.15

Auckland, finale (WTA)

Kanadska najstnica namučila Nemko, ki proslavlja sedmico

Julia Görges | Julia Görges je osvojila sedmi WTA turnir v karieri. | Foto Reuters

Julia Görges je osvojila sedmi WTA turnir v karieri.

Nemka Julia Görges, druga nosilka teniškega turnirja v Aucklandu (250.000 dolarjev nagradnega sklada), je v finalu premagala Kanadčanko Bianco Andreescu z 2:6, 7:5 in 6:1 ter ubranila lanski naslov. Teden pred začetkom odprtega prvenstva Avstralije je slavila sedmo turnirsko zmago v karieri.

Julia Görges do zmage ni prišla na lahek način. Zelo jo je namučila 18-letna Bianca Andreescu, kanadska najstnica in senzacija turnirja. Na glavni turnir se je uvrstila iz kvalifikacij, saj je bila pred njim šele na 152. mestu svetovne lestvice. A je igrala kot izkušena veteranka in na poti do finala ugnala tri igralke iz najboljše petdeseterice lestvice, tudi nekdanji prvi dami tenisa Caroline Wozniacki iz Danske in Venus Williams iz ZDA.

Tudi v prvem nizu finala je zadržala vrhunsko formo in takoj odvzela servis tekmici ter povedla s 4:0. V nadaljevanju je izgubila igro svoj servis, vendar dokaj gladko osvojila uvodni niz. Pa se je 12 let starejša Nemka vendarle pobrala in po zaostanku 4:5 v nadaljevanju osvojila drugi niz. Tretjega je nato dobila gladko, z le eno izgubljeno igro.