Nedelja, 11. 2. 2018, 17.01

Teniški globus, 11. februar

Pouille prek rojaka do turnirske zmage v Montpellieru

Lucas Pouille | Foto Reuters

Triindvajsetletni francoski teniški igralec Lucas Pouille je zmagovalec turnirja ATP v Montpellieru z nagradnim skladom 501.345 evrov. Pouille je v današnjem velikem finalu po uri in 30 minutah ugnal rojaka Richarda Gasqueta s 7:6 (2) in 6:4.

Zanj je to peta turnirska zmaga na turnirjih ATP, pred tem je slavil še v Metzu, Budimpešti, Stuttgartu in na Dunaju.

Izid, Montpellier, ATP (501.345 evrov), finale

Lucas Pouille (Fra/2) - Richard Gasquet (Fra/5) 7:6 (2), 6:4.

Tomaš Berdych nič več za Češko v Davisovem pokalu

Tomaš Berdych v Davisovem pokalu ne bo več igral. | Foto: Guliverimage/Getty Images Tomaš Berdych v Davisovem pokalu ne bo več igral. Foto: Guliverimage/Getty Images

Najboljši češki teniški igralec v zadnjih letih Tomaš Berdych je danes naznanil, da ne bo več zastopal barv svoje države v Davisovem pokalu. Češka je na krilih zdaj 32-letnega Berdycha dvakrat slavila v tem prestižnem teniškem tekmovanju v letih 2012 in 2013.

"Eno prekrasno obdobje v mojem življenju se je s tem končalo, izjemno ponosen in vesel pa sem, da sem s Češko dvakrat osvojil to prestižno tekmovanje," je v zvezi s tem med drugim dejal Berdych, ki je v svoji dolgoletni karieri dosegel 13 turnirskih zmag.

Trenutno je na 16. mestu na lestvici ATP, maja 2015 pa je bil na visokem četrtem mestu.