Vincent Kriechmayr smuk alpsko smučanje Marco Odermatt Rok Ažnoh Adrian Smiseth Sejersted

Trening, smuk (M)

Drugi trening Sejerstedu, Ažnoh 25.

Adrian Smiseth Sejersted | Adrian Smiseth Sejersted  | Foto Reuters

Adrian Smiseth Sejersted

Adrian Smiseth Sejersted je bil najhitrejši na drugem treningu pred zadnjim smukom sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju. Na sredini tekmi bo nastopil tudi mladinski svetovni prvak Rok Ažnoh, ki je bil na trneingu z zaostankom 3,96 sekunde 25.

Marco Odermatt pokal Vitranc
Sportal Tako dober, da mu ni treba na vsaki tekmi pritisniti plina do konca

Norvežan Adrian Smiseth Sejersted je v Andori na torkovem treningu za 88 stotink sekunde ugnal Avstrijca Marca Schwarza, tretji je bil še en Avstrijec Vincent Kriechmayr (+1,01).

Dvajsetletni Korošec Rok Ažnoh ima na finalu svetovnega pokala v Andori pravico nastopa kot mladinski svetovni prvak v smuku iz avstrijskega St. Antona.

V seštevku discipline je mali kristalni globus že osvojil Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, sicer na treningu 12. Za drugo mesto se borita Kriechmayr in Švicar Marco Odermatt, na torkoven treningu 15. Avstrijec ima 68 točk naskoka.

Zadnji smuk sezone bo na sporedu v sredo ob 10. uri.