Boštjan Kline Josef Ferstl svetovni pokal Martin Čater alpsko smučanje

Ponedeljek, 14. 3. 2022, 12.09

Courchevel/Meribel, smuk (M), prvi trening

Ferstl najhitrejši na prvem treningu, Čater obetavno

Martin Čater | Martin Čater je na prvem treningu osvojil deseto mesto. | Foto Guliverimage

Martin Čater je na prvem treningu osvojil deseto mesto.

Nemec Josef Ferstl je bil najhitrejši na prvem treningu smuka pred zadnjo preizkušnjo sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju. Na finalu sezone v francoskih Courchevelu in Meribelu je bil najhitrejši od Slovencev Martin Čater na desetem mestu.

Čater je za danes najhitrejšim Ferstlom zaostal 1,38 sekunde, drugi slovenski smučar Boštjan Kline pa je bil 20. (+2,37). Čater in Kline sta se na zaključek v Franciji uvrstila kot 23. oziroma 24. smukač sezone.

Drugi je bil sicer Švicar Niels Hintermann (+0,18), tretji pa njegov rojak Stefan Rogentin (+0,33).

Danes bo v Courchevelu, kjer se bodo smučarji merili v hitrih disciplinah, še prvi trening ženskega smuka z edino Slovenko Ilko Štuhec.

Na finalu sezone svetovnega pokala sicer nastopa po 25 najboljših v skupnem seštevku vsake discipline, olimpijski prvak, svetovni prvak med mladinci ter tekmovalci, ki so v sezoni zbrali več kot 500 točk.

Sportal Kranjec: Jezi me, ker nimam odgovora na drugo vožnjo #video