Vid Vrhovnik Ema Volavšek nordijska kombinacija

Sobota, 18. 9. 2021, 15.42

poletno dp v nordijski kombinaciji

Volavškova in Vrhovnik državna "poletna" prvaka

Ema Volavšek | Ema Volavšek je poletna državna prvakinja v nordijski kombinaciji. | Foto Guliverimage

Ema Volavšek je poletna državna prvakinja v nordijski kombinaciji.

V Mislinji je potekalo državno prvenstvo v nordijski kombinaciji v obeh članskih konkurencah. Prvaka sta postala Ema Volavšek in Vid Vrhovnik.

Ema Volavšek je bila po skakalnem delu na drugem mestu za Silvo Verbič, na koncu pa je članica SSK Ilirija 24 sekund zaostanka spremenila v minuto in 21 sekund prednosti pred članico SK Triglav Kranj. Bron je osvojila Tinkara Gros iz SSK Ilirije, ki je zaostala štiri minute in 32 sekund za Volavškovo.

Med člani je bil brez konkurence Vid Vrhovnik, član SSK Ljubno BTC, ki je vodil že po skokih, na koncu pa slavil s prednostjo 71 sekund pred Gašperjem Breclom, članom SSK Mislinja, bron je s šestega mesta po skokih osvojil Erazem Stanonik, član SSK Norica Žiri, zaostal je dve minuti in sekundo.