Tour de France Tour de France Martin Fourcade

Ponedeljek, 2. 11. 2020, 7.35

Tudi Martin Fourcade navdušen nad Tourom 2021

Martin Fourcade | Foto Sportida

Le nekaj minut za tem, ko so organizatorji najprestižnejše kolesarske dirke na svetu Tour de France razkrili podrobnosti o 108. izvedbi prihodnje leto, je biatlonski superzvezdnik Martin Fourcade prek družbenega omrežja Twitter navdušeno potrdil, da bo obiskal Tour. Razlog je 15. etapa francoske pentlje, ki se bo začela v njegovem rodnem mestu Ceret.

Kot je v nedeljo zvečer tvitnil eden najuspešnejših biatloncev v zgodovini, si bo dirko leta 2021, na kateri bo skupno zmago branil slovenski zvezdnik Tadej Pogačar, ogledal v živo.

"Tam bomo julija, kajne?" je Fourcade zapisal na družbenih omrežjih in objavo naslovil na prijatelja.

Zaradi preloženih poletnih olimpijskih iger v Tokiu se bo Tour začel teden prej kot sicer. Potekal bo od 26. junija do 18. julija 2021.

V Pireneje, kjer je doma Fourcade, bodo kolesarji prišli v 15. etapi, najslavnejši vzpon v tem gorovju bo vzpon na Tourmalet. Na 108. izdaji najpomembnejše svetovne kolesarske dirke je v Pirenejih skupno pet etap.

Fourcade, eden največjih in najuspešnejših biatloncev, je sicer marca napovedal upokojitev od profesionalnega športa. V karieri je osvojil sedem kolajn na olimpijskih igrah, od tega pet zlatih. Na zadnjih igrah v Pjongčangu 2018 je osvojil tri olimpijske naslove.

Na svetovnih prvenstvih je osvojil 28 kolajn, od tega 13 zlatih. V karieri je dobil kar 82 tekem za svetovni pokal, s štafeto pa je zmago slavil na 15 preizkušnjah.