17.26

7 let, 12 mesecev

Sobota, 26. 1. 2013, 17.26

Fernandezu osvojil prvo špansko zlato

Španski umetnostni drsalec Javier Fernandez je osvojil zlato kolajno na evropskem prvenstvu v Zagrebu.

Fernandez, ki je Španiji priboril sploh prvo zlato na prvenstvih Evrope, je za svoje nastope zbral 274,87 točke in za več kot 24 točk prehitel drugouvrščenega Francoza Florenta Amodia (250,53). Tretji je bil Čeh Michal Brezina (243,52). Sedemkratni evropski prvak in olimpijski zmagovalec, Rus Jevgenij Plušenko, je po težavah s hrbtom tekmovanje končal po kratkem programu.

Danes se bodo za odličja merila še dekleta, med katerimi pa ne bo Slovenke Patricie Gleščič, ki je tekmovanje z 28. mestom končala po kratkem programu.