hitrostno drsanje olimpijske igre zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022 Peking 2022

zoi peking, Hitrostno drsanje na kratke proge, 1500 m, ženske

Južnokorejska drsalka ubranila naslov na 1500 metrov

Choi Min-jeong | Choi Min-jeong v Pekingu ubranila olimpijski naslov iz Pjongčanga. | Foto Guliverimage

Choi Min-jeong v Pekingu ubranila olimpijski naslov iz Pjongčanga.

Na olimpijski preizkušnji hitrostnih drsalk na kratke proge na 1500 metrov je Južnokorejka Choi Min-jeong v Pekingu ubranila olimpijski naslov, s čimer je osvojila že svojo tretjo medaljo na teh igrah. Italijanka Arianna Fontana pa je z drugim mestom osvojila svojo enajsto olimpijsko medaljo doslej. Tretja je bila danes Nizozemka Suzanne Schulting.

Choijeva, ki je ubranila zmago v tej disciplini iz Pjongčanga, je zmagala s časom 2:17,789 minute. To je že njena tretja medalja na teh igrah. Srebro je osvojila na 1000-metrski razdalji in v ženski štafeti na 3000 metrov.

Tretjo medaljo na teh igrah je z drugim mestom osvojila tudi Italijanka Fontana, ki je imela čas 2:17,862 minute. Z osvojeno enajsto olimpijsko medaljo je postala najuspešnejša italijanska športnica v zgodovini zimskih olimpijskih iger. Prehitela je smučarsko tekačico Stefanio Belmondo, ki ima deset olimpijskih odličij, poroča italijanska tiskovna agencija Ansa.

Na tretjem mestu je 1500-metrsko preizkušnjo končala Nizozemka Suzanne Schulting, ki je za Italijanko zaostala zgolj tri tisočinke. Za nizozemsko hitrostno drsalko je to četrta medalja v Pekingu, od tega sta dve zlati.