SiOL.net|Svet|Črna kronika

1

sreda 26.03.2008, 19:08

V Latviji našli 16-letnika, ki je bil ugrabljen kot dojenček

Riga - Policija v Latviji je našla 16-letnika, ki so ga ugrabili, ko je bil star le mesec in pol. Fanta so dali v rejniško oskrbo, kmalu pa bi se tudi lahko vrnil k svoji biološki materi.


Preiskovalci so prišli do omenjenega odkritja, potem ko so pred časom v preiskavi ločenega primera aretirali žensko, ki je dečka vzgajala v Daugavpilsu, kraju blizu meje z Belorusijo, in so se pojavila vprašanja o njegovi identiteti.

Policija je do dečka prišla, ker ni imel nobenega osebnega dokumenta


Deček namreč ni imel ne rojstnega lista ne osebne izkaznice, to pa je policijo pripeljalo do primera ugrabitve iz leta 1992, katerega preiskavo so pred šestimi leti opustili zaradi pomanjkanja sledi.

Po pojasnilih policije je do ugrabitve prišlo tako, da je mati šla nakupovat, pri čemer pa je sina v otroškem vozičku pustila pred trgovino. Ko se je vrnila, ni našla več ne otroka ne vozička.


"Dečka je domov iz Dagestana pripeljal mož"


Ženska, ki je vzgajala omenjenega dečka, je zanikala ugrabitev. Policiji je pojasnila, da ga je njen mož, ki je umrl pred leti, pripeljal domov in dejal, da prihaja iz ruskega Dagestana.

Zaenkrat še ni znano kje bo deček živel


Pristojne oblasti so dečka predale v rejniško oskrbo, dokler ne bodo odločili, kje bo živel do polnoletnosti oziroma ali se lahko vrnil k svoji materi. Ta prav tako živi v Daugavpilsu, ki je s prek 100.000 prebivalci drugo največje latvijsko mesto.

Dečka, ki je bil edinec tako za biološke kot krušne starše, so po odkritju njegove identitete, potrjene z analizo DNK, vzeli iz šole in mu priskrbeli psihološko pomoč.

STA

Foto: Reuters


  • Oceni Oceni pozitivno Oceni negativno
Dodaj v:
  • Digg
  • Del.icio.us
  • Facebook
  • Reddit
  • Povezava:

Komentarji

Komentarjev: 1

  • regica30.03.2008 19:14:52

    Huda stvar, za dečka, posledice se ne da popravit nikoli.

Če želite komentirati, morate biti prijavljeni v MojSiOL.

Prijavi se
Registriraj se!