Nedelja, 5. 5. 2024, 19.33

Športna gimnastika, evropsko prvenstvo, Rimini, ekipna tekma

Italijanke domače prvenstvo končale z odliko

športna gimnastika | Foto Guliverimage

Telovadke Italije so na evropskem prvenstvu v ženski športni gimnastiki v italijanskem Riminiju danes zmagale v ekipni konkurenci. Domačinke v postavi Angela Andreoli, Alice D'Amato, Asia D'Amato, Manila Esposito in Elisa Iorio so zbrale 164,162 točke. Druge so bile Britanke (162,162), bronaste pa Francozinje (158,796).

Manila Esposito
Sportal Manila Esposito se je okitila še z dvema zlatoma

Italijanke so v finalu ekip na domačem EP Italiji priigrale še peto zlato odličje. Gostiteljice so bile na prvenstvu stare celine z osmimi osvojenimi medaljami najboljša reprezentanca, Francija je na drugem mestu osvojila štiri medalje, od tega tudi edino preostalo zlato.

Srebrno ekipo Velike Britanije so sicer sestavljale Abigail Martin, Alice Kinsella, Georgia-Mae Fenton, Rebecca Downie in Ruby Evans. Francozinje so tekmovali v postavi Morgane Osyssek-Reimer, Coline Devillard, Lorette Charpy, Marine Boyer in Ming Van Eijken.

Tri zlate medalje je na domačem EP sicer osvojila Esposito, ki je bila sprva najboljša v mnogoboju, nato pa še v finalih na gredi in parterju. Na dvovišinski bradlji je bila najboljša Alice D'Amato, sicer druga v razvrstitvi mnogoboja. Edino neitalijansko zmago je na preskoku dosegla Francozinja Devillard.