Toronto Maple Leafs Boston Bruins liga NHL

Nedelja, 5. 5. 2024, 7.34

Liga NHL, konferenčni četrtfinale, 4. maj

Boston po podaljšku napredoval, konec za Toronto

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins | Boston je v odločilni tekmi za napredovanje ugnal Toronto. | Foto Reuters

Boston je v odločilni tekmi za napredovanje ugnal Toronto.

Hokejisti Boston Bruins so doma z 2:1 po podaljšku premagali Toronto Maple Leafs in se s 4:3 v zmagah uvrstili polfinale vzhodnega dela končnice severnoameriške lige NHL. Naslednji tekmec Bostona bo ekipa Floride Panthers, ki je Tampo Bay Lightning ugnala po petih tekmah.

Anže Kopitar
Sportal Kopitar: To bo kar dobra starost, da razmišljam o koncu

Na odločilni sedmi tekmi je dvoboj v Bostonu v dodatnem delu igre odločil Čeh David Pastrnak, ki je zadel po minuti in 54 sekundah podaljška.

Šved Hampus Lindholm je plošček skoraj čez celotno igrišče poslal na drugo stran, kjer se je odbil od ograde pred gol, Pasternak pa je neovirano prišel do njega in preigral ruskega vratarja Ilijo Samsonova.

Kanadčan William Nylander je goste v vodstvo popeljal v začetku desete minute zadnje tretjine. Minuto in 21 sekund pozneje je izenačil Lindholm, ki je tako sodeloval pri obeh zadetkih svojega moštva.

Vratar domačih Jeremy Swayman je zaustavil 30 strelov v okvir domačega gola, prav tak izkupiček pa je imel tudi Samsonov.