8 let, 1 mesec

Četrtek, 10. 1. 2008, 19.44

Sanchez ostaja v Euskaltelu

Španski kolesar Samuel Sanchez Gonzalez se je končno uspel dogovoriti s sedanjimi delodajalci za podaljšanje pogodbe.

Zvestobo ekipi Euskaltel-Euskadi do leta 2010 je 29- letni kolesar objavil na tiskovni konferenci v Deriu. Za Sanchezom je osma profesionalna sezona, v kateri je devetim dosedanjim dodal še pet zmag. Nekdanji zmagovalec dirke v Zürichu je lani dirko po Španiji končal na tretjem mestu v skupnem seštevku.

V zadnjih treh letih je Sanchez na dirki po Španiji zmagal že pet etap. Poleg te dirke je zmagal še tri etape na dirki po Baskiji. ''To je ekipa, ki mi je usojena. Če povem po pravici, se nikoli nisem videl v dresu druge ekipe. Neznansko sem vesel, da bom kariero nadaljeval tu, kjer sem samozavesten in cenjen. Čutim, da me športna direktorja Miguel Madariaga in Igor Gonzalez de Galdeano spoštujeta. Zame je to bistvenega pomena,'' je na tiskovni konferenci povedal Sanchez.

''Za nas je izredno pomembno, da Sanchez ostaja. Je eden izmed najboljših kolesarjev na svetu. Vsi smo se potrudili in uspeli doseči dogovor,'' je dejal Madariaga. Edina tema, ki so jo morali uskladiti, je bila namreč višina pogodbe, saj je Sanchez resnično kolesar, ki sodi v ozek svetovni vrh. To je dokazal na zadnjih dveh svetovnih prvenstvih, saj je bil tako v Salzburgu kot v Stuttgartu med kolesarji, ki so krojili zaključek dirke. Leta 2006 je zasedel 4. mesto, ko je nesebično omogočil Valverdeju boj za zlato medaljo, lani pa je bil na 7. mestu.