Palma futsal

Nedelja, 5. 5. 2024, 20.25

Futsal, liga prvakov, finale in tekma za 3. mesto

Palma za ubranitev naslova nadigrala Barcelono

Palma futsal | Futsalisti Palme so ubranili naslov v ligi prvakov. | Foto Guliverimage

Futsalisti Palme so ubranili naslov v ligi prvakov.

Igralci španske Palme so ubranili naslov prvaka v futsalski ligi prvakov. V finalu v Erevanu so premagali španskega tekmeca Barcelono s 5:1. Tretje mesto je osvojila Benfica, ki je v malem finalu v portugalskem obračunu ugnala Sporting s 6:3.

Finale je bolje začel štirikratni prvak iz Barcelone, potem ko je Adolfo zadel v 15. minuti. Še pred polčasom je v 18. minuti izenačil Romulo, v 20. pa je za vodstvo Palme poskrbel Vilian Lourenco. V drugem polčasu je Palma le še potrdila slavje z goloma Neguninha v 34. in 40. ter zadetkom Chaguinhe v 40. minuti.

Finale je bil sicer šele drugič v 23 izvedbah z ekipama iz iste države. Palma je v polfinalu premagala Benfico po kazenskih strelih, Barcelona, ki ji tako ni uspelo doseči rekordnega petega naslova (štiri ima tudi Inter FS), pa drugega portugalskega predstavnika Sporting s 5:4.

Palma je z zmago postala drugi klub, ki je osvojil evropska naslova v svojih prvih dveh sezonah, to je na začetku lige prvakov uspelo še Playas de Castellonu. Edini drugi klub, ki je ubranil naslov v zgodovini, pa je bil Inter FS v sezonah 2016/17 in 2017/18.

Barca pa je igrala v svojem sedmem finalu, pri vseh njenih štirih naslovih je sodeloval Sergio Lozano, ki bi lahko postal prvi igralec s petimi naslovi, a ostaja v družbi Gabriela in Ortiza, ki imata prav tako štiri evropske lovorike.

V malem finalu pa je ob zmagi Benfice blestel predvsem Higor de Souza, ki je Sportingu nasul tri zadetke.

Slovenski prvak Dobovec je sezono v ligi prvakov končal v elitnem delu, kjer je bil tretji v skupini z Benfico, Kairatom in Prištino.