13. 5. 2024,
20.30

3 dni, 6 ur

Thermometer Blue 0,02

Bologna Lazio Roma Juventus Atalanta Jaka Bijol Sandi Lovrič Udinese AC Milan Inter italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 13. 5. 2024, 20.30

3 dni, 6 ur

Italijansko prvenstvo, 36. krog

Udinese do zlata vredne zmage v Lecceju, veselje v Bologni

Inter | Prvak Inter se bo za nove točke potegoval že danes. Odhaja k Frosinoneju, ki potrebuje točke v boju za obstanek. | Foto Reuters

Nogometaši Interja, ki so si že pred časom zagotovili naslov italijanskega prvaka, so v 36. krogu italijanskega prvenstva visoko premagali Frosinone in mu nasuli pet zadetkov. Prav toliko jih je Cagliariju dal AC Milan. Bologna je z zmago nad Napolijem z 2:0 na tretjem mestu ujela Juventus, ki je z zadnjeuvrščeno Salernitano igral neodločeno. Atalanta je zvečer na pomembni tekmi za peto mesto, ki vodi v ligo prvakov, premagala Romo. S tem pa je trenutno tretja Bologna potrdila sodelovanje v ligi prvakov prihodnjo sezono. Udinese je s pomočjo Jake Bijola v ponedeljek v gosteh premagal Lecce in si priigral dragocene točke v boju za obstanek.

Benjamin Šeško
Sportal Šeško obnorel Evropo! Sosedi izkazali ogromno čast slovenskemu dragulju.

Inter je v uvodni tekmi 36. kroga serie a prišel do 29. letošnje zmage. Edini gol za nerazzurre v prvem polčasu je dosegel Davide Frattesi. V drugem delu so Milančani dodobra napolnili mrežo domačih. Na 2:0 je po uri igre povišal Marko Arnautović. Ob koncu dvoboja so bili natančni še Tajon Buchanan (77. minuta), Lautaro Martinez (80.) in Marcus Thuram (84.).

Nogometaši AC Milana so premagali Cagliari s 5:1. Milančani so v prvem polčasu zadeli le enkrat, strelec je bil Ismael Bennacer, v drugem delu pa so dokončali delo z dvema goloma Christiana Pulisica ter po enim Tijjanija Reijndersa in Rafael Leaa. Pred tem je Napoli doma izgubil proti Bologni z 0:2. Gostujoča zasedba, pri kateri sta gola dosegla Dan Ndoye in Stefan Posch, se je vsaj začasno povzpela na tretje mesto. Napoli, pri katerem je Matteo Politano zapravil enajstmetrovko, je osmi.

Federico Chiesa in soigralci iz Torina lahko celo izgubijo tretje mesto. Bologna jih je ujela. | Foto: Reuters Federico Chiesa in soigralci iz Torina lahko celo izgubijo tretje mesto. Bologna jih je ujela. Foto: Reuters

Jaka Bijol je z Udinesejem po zmagi z 2:0 pri Lecceju ujel prepotrebne točke v boju za obstanek med elito in je sedaj točko dan cono izpada. Slovenski reprezentant je na igrišču prebil vseh 90. minut, v kadru moštva pa je bil tudi mladi, 16-letni David Pejičić, ki pa ni dobil priložnosti za igro. Sandi Lovrić je poškodovan.

Za Udinese je zadel v polno tudi Srb Lazar Samardžić. | Foto: Guliverimage Za Udinese je zadel v polno tudi Srb Lazar Samardžić. Foto: Guliverimage