Thermometer Blue 0

NK Maribor NK Maribor NK Domžale

Sobota, 25. 7. 2015, 22.29

Vijoličasti vsaj malce zakrpali rane

Nogometaši Domžal so v 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0:1 (0:1).

Domžalčani bi z zmago proti Mariboru prevzeli vodstvo na lestvici in branilcem naslova pobegnili že za pet točk. Toda vijoličasti so imeli svojo računico, predvsem prvi polčas so odigrali dobro in konkretno ter dosegli tudi zmagoviti zadetek, s katerim so se točkovno izenačili s trenutno vodilno Olimpijo in tako dali obliž na rane po izpadu iz kvalifikacij za ligo prvakov.

Mariborčani so bili v prvem polčasu precej konkretnejši tekmec od Domžal, kar so tudi znali unovčiti. Ob priložnostih Damjana Boharja v peti minuti, Dareta Vršiča v šesti, novem Boharjevem poskusu v deseti minuti in Vršičevem prostem strelu v 12. minuti se je izkazal Nejc Vidmar.

Ta pa je bil v 23. minuti brez moči, do zasluženega vodstva je prvake popeljal Marcos Tavares z izjemno natančnim strelom po tleh z 20 metrov. Nato so pobudo prevzeli Domžalčani, ki pa do resne priložnosti niso prišli.

Uvod drugega polčasa je bil mirnejši, v 70. minuti pa so imeli gosti novo izjemno priložnost za povišanje vodstva, saj se je Marwan Kabha znašel povsem sam pred Vidmarjem, imel veliko časa za strel, toda domžalski vratar se je dobro postavil, tako da se je žoga od njega odbila v kot.

V 77. minuti je Benjamin Morel malce namučil Jasmina Handanovića, tri minute pozneje je Slobodan Vuk meril malce premalo natančno, nato pa do konca gledalci niso videli večje priložnosti, tako da se je končalo z zmago Maribora.

Domžale bodo v 3. krogu prihodnjo soboto gostovale v Ljubljani, Maribor pa bo gostil Krško.