Thermometer Blue 1,88

7

Matic Ian Guček

Sobota, 6. 8. 2022, 9.52

Matic Ian Guček je na svetovnem prvenstvu do 20 let osvojil srebrno kolajno v teku na 400 metrov z ovirami

Izjemen nastop mladega Slovenca: izboljšal 42 let star državni rekord

7

Matic Ian Guček | Matic Ian Guček je na svetovnem prvenstvu do 20 let v Caliju osvojil srebrno kolajno v teku na 400 metrov z ovirami | Foto Damjan Šparovec

Slovenski atlet Matic Ian Guček je na svetovnem prvenstvu do 20 let v Caliju osvojil srebrno kolajno v teku na 400 metrov z ovirami in s časom 48,91 sekunde izboljšal 42 let star državni rekord Roka Kopitarja (49,11). Guček je prvi Slovenec, ki se je spustil pod mejo 49 sekund, so sporočili z Atletske zveze Slovenije.

Zlato je osvojil Turek Ismail Nezir s časom 48,84 sekunde, tretji pa je bil Jamajčan Roshawn Clarke z 49,62.

Matic Ian Guček se je suvereno prebil čez uvodni krog tekmovanja, v polfinalu pa je osvojil tretje mesto v svoji skupini, zato so mu v finalu dodelili neugodno prvo stezo. To ga očitno ni zmotilo, saj se je izstrelil iz štartnega bloka in zelo hitro začel finalni tek. Kmalu je prehitel katarskega in jamajškega tekmeca, ki sta bila pred njim v polfinalu, premočan pa je bil le turški tekmec, ki je slavil z novim mladinskim turškim rekordom.

Guček je bil blizu medalje že lani na svetovnem mladinskem prvenstvu v Keniji, kjer je osvojil peto mesto. V Kolumbijo je prišel kot eden izmed favoritov, saj je imel pred začetkom prvenstva tretji najboljši osebni rekord, a na koncu je tega krepko popravil in osvojil srebro.

Matic Ian Guček | Foto: Damjan Šparovec Foto: Damjan Šparovec

Sandro Jeršin Tomassini, je v finalu skoka v višino preskočil 2,05 metra in osvojil deseto mesto. V težavnih deževnih razmerah je zlato osvojil Jamajčan Brandon Pottinger, ki je edini preskočil 2,14 metra.

Nastop je opravila tudi ženska štafeta 4 x 400 metrov v postavi Neža Dolenc, Veronika Sadek, Petja Klojčnik in Ana Rus, ki je s časom 3:41,08 ostala brez finala, so še sporočili z Atletske zveze Slovenije.