6 let, 7 mesecev

Primož Kozmus

Petek, 26. 8. 2011, 20.43

Popoln kenijski dan, Kozmus v finalu, Kolaričeva ne

Z ženskim maratonom, ki ga je dobila Kenijka Edna Kiplagat, se je začelo SP v atletiki v južnokorejskem Daeguju. Primož Kozmus se je uvrstil v finale, Nina Kolarič pa je izpadla.

Primož Kozmus, ki brani naslov svetovnega prvaka v metu kladiva, se je s tremi konstantnimi meti v kvalifikacijah (76,21 m, 76,54 m in 76,44 m) z desetim rezultatom uvrstil v finale, ki bo v ponedeljek ob 12.15. Finalno normo, ki je znašala 77 metrov je preseglo le pet tekmovalcev.

V kvalifikacijah ženskega skoka v daljino je nastopila Nina Kolarič ter z dosežkom 619 centimetrov zaostala za pričakovanji. Njen prvi poizkus ni bil veljaven, v drugem je skočila najdlje, v zadnjem pa je pristala pri 615 centimetrih. Finalno normo 675 cm je preskočilo le pet tekmovalk, tako da je bilo za uvrstitev v finalno dvanajsterico dovolj 651 cm. Kolaričeva prvenstvo končuje s 27. daljavo.

Prvi dan sta bili na sporedu dve končni odločitvi. Letošnje svetovno prvenstvo se je začelo z ženskim maratonom, kjer so kenijske tekačice poskrbele za zgodovinsko trojno zmago. Najhitrejša je bila s časom 2;28:43 Edna Kiplagat, na zmagovalnem odru pa sta se ji pridružili še Priscah Jeptoo in Sharon Cherop.

Drugi finale prvega dne je bila ženska preizkušnja v teku na 10.000 metrov, Kenijke pa so ponovile maratonski uspeh rojakinj in osvojile vse medalje. S časom 30:48,98 je zmagala Vivian Cheruiyot, druga je bila Sally Kipyego, tretja pa Linet Masai. Tako je Kenija osvojila prav vse medalje prvega dne.