Aston Martin Fernando Alonso Carlos Sainz ml. Mercedes-AMG F1 Lewis Hamilton George Russell Sergio Perez Charles Leclerc Max Verstappen Ferrari Red Bull Racing VN Miamija Formula 1

VN Miamija, petkova treninga

Verstappen najhitrejši, Leclerc zletel v zaščitne gume

Miami Max Verstappen Red Bull | Max Verstappen je bil v Miamiju v petek najhitrejši. | Foto Reuters

Max Verstappen je bil v Miamiju v petek najhitrejši.

Dirkači formule 1 so na petem prizorišču letošnjega prvenstva odpeljali petkova prosta treninga. Na prvem sta bila najhitrejša voznika Mercedesa, na drugem pa je Max Verstappen pokazal, da ima tudi v Miamiju najhitrejši dirkalnik. Charles Leclerc je končal v zaščitnih gumah, a poškodoval le prednji del ferrarija.

Miami stadion Hard Rock
Sportal Red Bull v barvah Miamija, "paddock" kar na nogometni zelenici

Na prvem treningu so vozili z več goriva v rezervoarju in preizkušali nastavitve za dirko. S časom 1:30,125 je bil najhitrejši George Russell (Mercedes), dve desetinki pa je zaostal Lewis Hamilton (Mercedes). Na tretjem in četrtem mestu sta bila lanska rivala za prvaka Charles Leclerc (Ferrari) in Max Verstappen (Red Bull), ki sta zaostala manj kot pol sekunde.

Charles Leclerc  | Foto: Reuters Charles Leclerc Foto: Reuters Povsem drugačna slika je bila na popoldanskem treningu, ki je bil namenjen pripravi na kvalifikacije in je večina pokazala svojo pravo hitrost. Tako sta bila kot pred tednom dni v Azerbajdžanu razred zase Red Bull in Ferrari. Verstappen je za prvo mesto krog odpeljal v času 1:27,930. Skoraj štiri desetinke je na drugem mestu zaostal Carlos Sainz (Ferrari). Leclerc je dosegel tretji čas, nato pa deset minut pred koncem treninga v sedmem zavoju zletel v zaščitne gume. Pred zavojem so mu namreč zablokirala zadnja kolesa. Za pet minut je bil trening prekinjen. Zmagovalec Bakuja Sergio Perez (Red Bull) je s skoraj pol sekunde zaostanka končal na četrtem mestu. Najboljši od preostalih je bil Fernando Alonso (Aston Martin).

Ferrari je v Miamiju na dirkalnik namestil največ novih delov doslej. "Ne vem, ali bo dovolj za boj za zmago, ampak gremo v pravo smer. O tem sem prepričan," je pred prvim treningom dejal Leclerc.

20. Logan Sargeant (Williams) +2,108

Dirkače od 5. do 17. mesta je ločila le sekunda, kar napoveduje hud boj za preboj v drugi in tretji del sobotnih kvalifikacij. Te bodo ob 22. uri po srednjeevropskem času, dirka pa v nedeljo pol ure prej.

Dirkališče v Miamiju je speljano okrog stadiona Miami Dolphinsov. | Foto: Reuters Dirkališče v Miamiju je speljano okrog stadiona Miami Dolphinsov. Foto: Reuters