15. 4. 2012,
8.15

Nedelja, 15. 4. 2012, 8.15

Power z 12. mesta drugič zmagal (video)

VN Kitajske. Bol D'or. Prvi reli DP. Kaj je še dogajalo? V Long Beachu je zmagal Will Power. V WTCC so dominirali dirkači Chevroleta. V BF3 je prvič zmagal Carlos Sainz. ml.

Power najboljši na ulicah Long Beacha

Na kvalifikacijah za tretjo dirko sezone prvenstva indycarja je bil najhitrejši Ryan Briscoe (Penske). V Long Beachu je dosegel 0,0984 sekunde hitrejši čas od Willa Powerja (Penske). A to ni bila prva štartna vrsta, saj sta bila dirkača Penskeja dva od štirinajstih, ki so menjali chevroletov motor in tako dobili 10 kazenskih štartnih mest. Na "pole positionu" je zato začel četrti s kvalifikacij, branilec naslova Dario Franchitti (Ganassi). Prava strategija mož na komandnem mestu je na nedeljski dirki Powerju z 12. štartnega mesta pomagala nazaj na vrh. Z zgodnjim zadnjim postankom je prišel v vodstvo, a moral v zadnjih krogih zadrževati hitrejšega novinca Simona Pagenauda (Schmidt). Uspelo mu je. Za 0,8 sekunde. Tretje mesto je s 13 sekundami zaostanka osvojil James Hinchcliffe (Andretti). Podrobneje o razpletu v spodnjem videu vrhuncev dirke. Z drugo zmago v sezoni je Power prevzel vodstvo na prvenstvi lestvici. Ima 24 točk prednosti pred tokrat le 13. Heliom Castronevesom (Penske). Rubens Barrichello (KV), ki je bil deveti, je tudi v točkovanju deveti.

Bifflu prva zmaga letos

Nascar je gostoval v Fort Worthu v Teksasu. Dirko prvenstva "nationwide" je dobil Ricky Stenhouse (Ford), kar je četrta zaporedna zmaga za ekipo Roush Fenway na tem ovalu v Teksasu. Sledila je dirka v elitnem "sprint cupu". Po 49 dirkah brez zmage je končno na najvišjo stopničko spet stopil Greg Biffle (Ford). Tudi on dirka za moštvo Jacka Rousha. Za zmago je 30 krogov pred karirasto zastavo prehitel večkratnega prvaka Jimmieja Johnsona (Chevrolet). Tretji je bil Mark Martin (Toyota). Biffle je s svoji 17. zmago v karieri povečal vodstvo v skupnem seštevku.

Začetek sezone v f2

Uvodni dirkaški vikend sezone formule 2 je s prvim štartnim položajem senzacionalno začel komaj 15-letni Švicar Matheo Tuscher. Na dirki je mladenič zdrsnil na šesto mesto. Zmage se je veselil Britanec Luciano Bacheta. Slednji je še bolj navdušil na drugi dirki, ko je za drugo zmago v predzadnjem krogu izvedel fantastičen prehitevalni manever nad Romunom Mihaijem Marinescujem. Popoln začetek sezone za 22-letnega Britanca italijanskih korenin.

Akcija v WTCC in BTCC

Svetovno prvenstvo turnih avtomobilov (WTCC) je gostovalo v maroškem Marakešu. Na kvalifikacijah je bil najhitrejši švicarski veteran Alain Menu (Chevrolet). Z vodstvom od štarta do cilja je gladko zmagal. Na zmagovalni oder pa sta se uvrstila še preostala dirkača Chevroleta, Rob Huff in Yvan Muller. Chevrolet je dominiral tudi na drugi dirki, ko je bil najhitrejši Muller, sledila sta mu Huff in Menu. S četrto zmago v sezoni (s šestih dirk) in 130 točkami je Muller povišal prednost v točkovanju. Ima 24 točk naskoka pred Menujem.

Britansko prvenstvo turnih avtomobilov (BTCC) pa se je z drugim dirkaškim vikendom nadaljevalo v Doningtonu. Prvi "pole" za novi MG6 je osvojil Jason Plato. Na prvi dirki je s šestega štartnega mesta slavil Mat Jackson (Ford). Tri mesta je pridobil že na štartu, nato je prehitel še Plata in Roba Collarda (BMW). Popoldansko dirko je dobil Gordon Shedden (Honda), Matt Neal (Honda) pa je z drugim mestom prevzel vodstvo v seštevku, saj je Plato odstopil. Pet dirk, pet različnih zmagovalcev. Na tretji dirki dneva oziroma šesti v sezoni smo le dobili prvega dvakratnega zmagovalca. Jackson je namreč končal dobro sekundo pred Platom in tri pred Sheddnom. A zmage se je veselil le dobro uro. Ker je uporabil preveč turbo pospeškov, so ga diskvalificirali. Zmaga je šla Sheddnu, saj je Plato dobil dve sekundi kazni zaradi izrivanja Sheddna v zadnjem zavoju. Shedden je tako postal prvi z dvema zmagama letos, Plato pa vodilni v točkovanju.

Prva zmaga Sainza ml.

Britansko prvenstvo formule 3, ki nas letos zanima zaradi Carlosa Sainza mlajšega (sina nekdanjega svetovnega prvaka v reliju, Carlosa Sainza), je bilo ta konec tedna v Monzi. In na prvi dirki je zmagal prav mladi Sainz (Carlin). Drugo dirko je v nedeljo dopoldne v močnem nalivu dobil Portoričan Felix Serralles (Fortec). Sainz je z zaostankom 21 sekund končal na osmem mestu, nato pa dominiral na tretji dirki vikenda. Serrallesa je premagal za skoraj 17 sekund. "Kaj naj rečem? Ekipa mi je dala popoln dirkalnik, jaz pa sem to izkoristil," je povedal Carlos Sainz mlajši in po dveh dirkaških vikendih oziroma šestih dirkah povedel v točkovanju.