30. 11. 2008,
17.40

Nedelja, 30. 11. 2008, 17.40

Boll še četrtič zapored

Evropski namiznoteniški prvak Timo Boll je zmagal še na svojem četrtem zaporednem turnirju.

Potem ko je bil najboljši na evropskem prvenstvu v St. Peterburgu, mednarodnih prvenstvih Avstrije in Nemčije, se je zmage veselil tudi na pro tour turnirju v Varšavi. V finalu je s 4:1 premagal Danca Michaela Mazea.

Tretje mesto sta si na turnirju, na katerem spet ni bilo najboljših kitajskih igralcev, razdelila Jiang Tianyi iz Hongkonga in Rus Fedor Kuzmin. Boll v igri dvojic ni igral, kar pa ne zmanjšuje uspeha Poljakov Lucjana Blaszczyka in Wang Zeng Yija, ki sta v finalu s 4:3 ugnala Singapurca Gao Ninga in Yang Zija.

V konkurenci posameznic so gledalci videli singapurski finale. Feng Tianwei je s 4:0 ugnala Wang Yue Gu, bronasti kolajni sta odšli v roke Romunki Danieli Dodean, ki je v polfinalu le s 3:4 izgubila proti poznejši zmagovalki, ter Nizozemki Li Jiao. Dodeanova pa se je Fengovi za poraz v polfinalu oddolžila v finalu dvojic. Skupaj z rojakinjo Elizabeto Samaro sta Singapurki Fengovo in Yu Meng Yu premagali s 4:2.