Namizni tenis evropsko prvenstvo Timo Boll

Nedelja, 23. 9. 2018, 21.01

EP, namizni tenis

Neumorni Nemec še sedmič evropski prvak, Kitajka s poljskim potnim listom prvič

Timo Boll | Timo Boll je na evropskem prvenstvu spet ugnal vso konkurenco. | Foto Reuters

Timo Boll je na evropskem prvenstvu spet ugnal vso konkurenco.

Nemec Timo Boll in poljska reprezentantka Qian Li sta postala evropska prvaka v namiznem tenisu. Za 37-letnega Nemca je to sedma zlata evropska medalja v konkurenci posameznikov, ob tem, da je lastnik še petih zlatih medalj in ene bronaste med dvojicami ter treh bronov kot posameznik.

Boll je v finalu evropskega prvenstva v Alicanteju v Španiji premagal Romuna Ovidiuja Ionescuja s 4:1 (6:11, 11:7, 11:9, 11:6, 11:5). Za slednjega je bil nastop v finalu največji uspeh v karieri.

32-letna Kitajka s poljskim potnim listom, ki je pred sedmimi leti na evropskem prvenstvu v Gdansku osvojila bron, je bila v finalu boljša od Ukrajinke Margarite Pesocku s 4:2 (8:11, 10:12, 11:6, 11:6, 11:2, 11:2).

Avstrijsko in nemško slavje v parih

Med moškimi pari sta naslov osvojila Avstrijca Daniel Habesohn in Robert Gardos, ki sta v finalu ugnala Šveda Mattiasa Falcka in Kristiana Karlssona s 4:1 (11:9, 6:11, 11:4, 11:9, 11:9), pri dekletih pa sta zlato po dramatičnem razpletu dobili Nemki Nina Mittelham in Kristina Lang, ki sta bili boljši od Avstrijke Sofije Polcanove in Rusinje Jane Noskove s 4:3 (12:10, 8:11, 6:11, 11:4, 9:11, 11:7, 14:12).