18. 5. 2012,
20.59

Petek, 18. 5. 2012, 20.59

Mrakova in Černetova 17. pred zadnjim dnevom

Slovenski jadralki Tina Mrak in Teja Černe sta na svetovnem prvenstvu razreda 470, ki se bo v morju pred Barcelono z regato za medalje in finalno regato končalo v soboto, na skupnem 17. mestu.

Tokrat sta osvojili drugo in 11. mesto. Tina Mrak in Teja Černe sta si že priborili olimpijski nastop v Londonu, moškim slovenskim posadkam pa olimpijske norme ni uspelo in so se od OI dokončno poslovile že po kvalifikacijskih nastopih sredi tedna. Tedaj sta predčasno tekmo končala Mitja Mikulin in Sebastian Prinčič. Andraž Gulič in Tim Podlogar, druga slovenska posadka pa je na skupnem 74. mestu.

V Falmouthu pa se je končalo SP v finnu, kjer Slovenca Vasilij Žbogar in Gašper Vinčec nista nastopila. Britanec Ben Ainslie je šestič osvojil naslov svetovnega prvaka (10 točk) in potrdil vlogo prvega favorita na OI. Zaradi brezvetrja je bila finalna regata odpovedana, tako je srebro osvojil Britanec Ed Wright (30), bron pa Danec Jonas Hogh-Christesen (64).