Alpska liga, 28. september

Visok poraz Celjanov na Južnem Tirolskem

HK RST-Pellet Celje | Celjani še naprej ostajajo brez uspeha. | Foto Peter Ocvirk/Facebook HK RST-Pellet Celje

Celjani še naprej ostajajo brez uspeha.

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje, novinci v regionalni alpski ligi, so izgubili še četrti dvoboj v sezoni. Tokrat so na gostovanju v Meranu morali priznati premoč domači ekipi, izid je bil na koncu 0:5 (0:1, 0:1, 0:3).

HDD Jesenice navijači
Sportal Železarji bodo igrali za Aleša Kranjca

Celjski hokejisti tako še čakajo na prvi uspeh v zanje novem tekmovanju. Danes so bili kolikor toliko blizu v prvih dveh tretjinah, ko so domači dosegli po en gol v vsaki.

V zadnji pa so nato precej popustili, Merano pa je v le sedmih minutah dosegel tri gole in predčasno odločil dvoboj. Pri treh golih pa je tekmo končal tudi najbolj učinkovit domači hokejist Calder Anderson.

Naslednji obračun Celjane čaka v soboto, ko bodo na svojem ledu gostili Lustenau.