Toronto Maple Leafs Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Sreda, 1. 11. 2023, 7.40

Liga NHL, 31. oktober

Uspešna noč čarovnic za Kopitarjeve, Englund do prvega gola #video

Anže Kopitar | Hokejisti LA Kings so na noč čarovnic s 4:1 premagali Maple Leafs. Anže Kopitar je dosegel podajo za zadnji gol kraljev.    | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so v Torontu s 4:1 ugnali Maple Leafs in so v tej sezoni ostali neporaženi na gostovanjih. Slovenski zveznik Anže Kopitar je dosegel podajo v 13. minuti zadnje tretjine, ko je končni izid postavil Adrian Kempe.

Charlie McAvoy Boston
Sportal Montreal namučil prvake, Boston do zmage po podaljšku

Edini gol za kanadske gostitelje tekme je dosegel John Tavares, podal pa je William Nylander, ki je s tem povišal niz tekem z najmanj točko na devet tekem v uvodu v novo sezono, kar je rekord v zgodovini Toronta.

Vratarja domačih Josepha Wollo (23 obramb) so poleg Kempeja premagali še Phillip Danault, Uzbekistanec Artur Kalijev in Andreas Englund za njegov prvi gol v NHL. Dosegel ga je v sedmi minuti tekme za vodstvo z 1:0. Njegov soigralec Kevin Fiala je s podajo osmič zapored dosegel najmanj točko, čuvaj mreže gostov Cam Talbot je zaustavi 29 strelov domačih.

Andreas Englund je dosegel svoj prvi gol v ligi NHL:

Los Angeles je po peti zmagi ob po dveh porazih in podaljških z 12 točkami na sedmem mestu v ligi in tretji v pacifiški skupini. V njej vodijo Vegas Golden Knights, ki so z 19 točkami tudi najboljši v ligi. Za branilci naslova prvaka v NHL so drugi v pacifiški skupini Vancouver Canucks s točko več od kraljev.

Vancouver je doma v edini preostali tekmi večera najmočnejše hokejske lige na svetu na svojem ledu premagal Nashville Predators s 5:2. Po tri točke sta za zmago prispevala Elias Pettersson s tremi goli in s tremi asistencami Quinn Hughes.