Ponedeljek, 1. 4. 2024, 16.59

1 mesec

SVETOVNO PRVENSTVO, DIVIZIJA I, SKUPINA B, 2. KROG

Slovenke po porazu proti prvim favoritinjam: Nimamo si česa očitati #video

risinje, slovenska ženska hokejska reprezentanca, Slovenija - Velika Britanija | Slovenke so proti prvim favoritinjam prvenstva Slovakinjam izgubile z 0:4. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Slovenke so proti prvim favoritinjam prvenstva Slovakinjam izgubile z 0:4.

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je po uvodni zmagi svetovnega prvenstva divizije I, skupine B, nad Poljsko tokrat palice prekrižala s prvimi favoritinjami prvenstva Slovakinjami in izgubila z 0:4. Razmerje v strelih je bilo kar 75:7. Slovakinje, ki so za uvod s 7:1 premagale gostiteljice Latvijke, so lani izpadle iz višje divizije in iščejo pot vrnitve, risinje pa si najprej želijo obstanka na tej ravni, pogledujejo pa tudi proti odličju. Na uvodni tekmi dneva so Poljakinje v podaljšku s 3:2 premagale Veliko Britanijo.

Pia Dukarič
Sportal Pia Dukarič na univerzi Yale: Pred prihodom sem je skoraj vsakega nekoliko strah #video
Risinje, slovenska ženska hokejska reprezentanca
Sportal Slovenke prvenstvo odprle z zgodovinsko zmago

Slovaška : Slovenija 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Strelke: 1:0 Šulikova (Kapicakova, Hlinkova, 5., PP1), 2:0 Haluškova (Drabekova, Korenkova, 16.), 3:0 Blichova (Fancovicova, Janekova, 35.), 4:0 Ištocylova (Šulikova, Hlinkova, 54., PP1)
Streli: Slovaška 75 (25, 27, 23), Slovenija 7 (2, 4, 1)
Kazni: Slovaška 4 (0, 2, 2) Slovenija 8 (4, 0, 4)

Latvijska Riga je prizorišče svetovnega prvenstva tretjega razreda (divizija I, skupina B) za hokejistke. Ob gostiteljicah na Baltiku sodelujejo tudi Slovenke, Slovakinje, Italijanke, Poljakinje in reprezentantke Velike Britanije.

Slovenke, ki jih kot selektor vodi Boštjan Kos, so prvenstvo odprle z zmago (4:1) nad Poljsko, ki so jo premagale sploh prvič, na drugem obračunu pa niso imele možnosti proti na papirju prvim favoritinjam tekmovanja Slovakinjam.

Te so zmagale s 4:0, višji poraz pa je v vratih s kar 71 obrambami preprečila najboljša posameznica tekme na slovenski strani Pia Dukarič. Slovakinje so sprožile kar 75 strelov, Slovenke le sedem. V prvi tretjini sta za tekmice zadeli branilka Laura Šulikova in Lucia Haluškova, v drugi tretjini je na 3:0 s svojim drugim golom na prvenstvu povišala Tatiana Blichova. Zadnji zadetek na tekmi pa je v 54. minuti dvoboja dodala Lucia Ištocyova.

"Borile smo se po najboljših močeh"

"Od samega začetka smo vedele, da bo Slovaška velik zalogaj. Vseeno mislim, da smo se borile po svojih najboljših močeh in si lahko samo čestitamo, nimamo si česa očitati," je po svoji 50. tekmi v reprezentančnem dresu dejala branilka Katja Biščak.

"Vedele smo, da so favoritinje turnirja, tako da smo se pripravile na težko borbo, vedele smo, da bomo večinoma igrale v naši obrambni tretjini in mislim, da smo to naredile z neko odliko. Punce so dobro zapirale pozicije, naredile, kar smo se dogovorile, tako da je bilo tudi meni lažje. Sicer ogromno strelov na gol, a smo res borbale, ponosna sem na vse, od prve do zadnje," pa je po porazu dejala Dukaričeva.

Kaj so po porazu povedali v slovenskem taboru?

V sredo proti Latvijkam

V torek bodo imele risinje tekmovanja prost dan, v sredo se bodo pomerile z gostiteljicami, v petek s starimi znankami Britankami, v soboto pa še z Italijankami.

V divizijo I, skupino A, bo napredovala zmagovalka prvenstva, v divizijo II, skupino A, pa bo nazadovala zadnjeuvrščena reprezentanca.