Thermometer Blue 0

CSKA Moskva liga KHL Jan Muršak Medveščak Zagreb Gašper Krošelj

Sreda, 23. 12. 2015, 20.50

Živalska božična norija v medvedjem brlogu, CSKA spodrsnilo

Hokejisti Medveščaka so si božično darilo na tekmi Teddy bear toss podarili z zmago v podaljšku nad Dinamom iz Minska, CSKA za božič naletel na mino v obliki Lade Togliatti.

Na božični večer so Zagrebčani v svojem brlogu priredili tekmo Teddy bear toss in pričakali beloruski Dinamo Minsk, ki gostiteljem v rednem delu ni dopustil vodstva. Člani Dinama so namreč dvakrat povedli, Medveščak pa dvakrat izenačil. Po 60 minutah je na semaforju pisalo 2:2, sledil je podaljšek. Tega je že v prvi minuti odločil Gilbert Brule, ki je plošček poslal za hrbet Jeffa Glassa (27 obramb). Pri domačih je Danny Taylor zaustavil 19 strelov, Gašper Krošelj pa je bil drugi vratar. Medveščak ostaja deveti na zahodu, v ponedeljek bo gostoval pri Traktorju iz Čeljabinska.

Nadmašilismo brojkuiz 2012., na led je danasbačenotočno 2054 medvjedića!! #TogetherWeAre pic.twitter.com/Sms9UvoIFf

— KHL MedvescakZagreb (@KHL_MedvescakZG) December 24, 2015

CSKA se je opekel

Na božič je bil v akciji vodilni CSKA, ki mu je po štirih zaporednih porazih spodrsnilo. Zanj je bilo usodno moštvo z dna vzhodne lestvice Lada Togliatti, ki je imelo izjemno razpoloženega vratarja. Ivana Lisutina je premagal le Aleksander Radulov, ki je v deveti minuti srečanja izenačil na 1:1, sicer pa je Rus zaustavil vseh preostalih 34 strelov Moskovčanov. V domači vrsti je Ilja Sorokin uspešno posredoval pri 19 strelih od 21, zmagoviti zadetek je ob koncu druge tretjine prispeval Martin Zatovic.

Jan Muršak je igral malo manj kot 16 minut, trikrat ustrelil in bil uspešen pri devetih sodniških metih od 12. Ruske prvake nova tekma čaka v nedeljo v Omsku.