Dirka po Združenih arabskih emiratih Brandon McNulty Luka Mezgec

Torek, 20. 2. 2024, 13.55

Dirka po Združenih arabskih emiratih, 2. etapa, kronometer

Američanu vožnja na čas, Mezgec ob glasni slovenski podpori do 68. mesta

Brandon McNulty | Američan Brandon McNulty (UAE Team Emirates) je novi vodilni na dirki po Združenih arabskih emiratih. | Foto UAE Tour

Američan Brandon McNulty (UAE Team Emirates) je zmagovalec druge etape dirke svetovne serije po Združenih arabskih emiratih. Vožnjo na čas po otoku Hudajrijat (12,1 km) je odpeljal dve oziroma štiri sekunde hitreje od moštvenih kolegov, Avstralca Jaya Vina in Danca Mikkela Bjerga. Edini slovenski kolesar Luka Mezgec (Jayco-AlUla) je bil 68.

Za 25-letnega Američana je bila to jubilejna deseta zmaga v karieri in druga na kronometrih, potem ko je lani postal državni prvak. Letos je bil že zmagovalec ene od etap dirke po Valencii, na kateri je slavil tudi v skupnem seštevku.

V razvrstitvi po ZAE je stanje pri vrhu enako kot po današnji etapi. McNulty ima dve sekundi naskoka pred Vinom in štiri pred Bjergom. Četrtouvrščeni Tobias Foss (Ineos Grenadiers) zaostaja 14 sekund.

Edini Slovenec na dirki Luka Mezgec, ki ga je na startu spodbujala skupina Slovencev, je bil 68. s časom 14:35. Za zmagovalcem je zaostal 1:08 minute. V skupnem seštevku je 35-letni Kranjčan, ki je po ZAE v službi sprinterskega kapetana, Nizozemca Dylana Groenewegna, zdaj 63. (+1:08).

V sredo bo na sporedu tretja od sedmih etap. Potekala bo od otoka Al Marjan do Džebel Džajsa (176 km). Kolesarje za konec čaka 19 km dolg vzpon s povprečnim naklonom 5,6 odstotka.