7.01

Blaž Jarc

Četrtek, 22. 8. 2013, 7.01

Leukemansu četrtič zapored dirka Druivenkoers-Overijse

Belgijec Bjorn Leukemans je zmagovalec 52. enodnevne kolesarske dirke Druivenkoers-Overijse (1.1). Za popoln belgijski dan poskrbela Jurgen Van Goolen in Kenneth Vanbilsen.

Na dirki, ki je bila dolga 199 kilometrov, so nastopili kolesarji 22 ekip. Na štartu dirke je bil tudi zmagovalec zadnjih treh izvedb le te, Belgijec Bjorn Leukemans, ki mu je uspelo zopet zmagati tudi tokrat. Kmalu po štartu dirke je glavnina dovolila pobeg skupini štirih kolesarjev. Jasper De Buyst (Topsport Vlaanderen-Baloise), Ronan McLaughlin (An Post-Chainreaction), Jasper Hamelink (Cyclingteam Jo Piels) in Garrit Broeders (To Win-Josan) so si do 50. kilometra prikolesarili slabih šest minut prednosti pred glavnino. Slednja je bila največja na dirki, katere trasa je bila zelo selektivna. Zato tudi ni bilo nikakršne bojazni, da bi ubežnikom uspelo v cilj prikolesariti pred glavnino. Slednja se je 75 kilometrov do cilja povsem razbila. Prvotne štiri ubežnike je ulovilo še približno 35 kolesarjev. Nato je trikratnemu zmagovalcu dirke Bjornu Leukemansu 55 kilometrov do cilja uspelo pobegniti. Sledila sta mu lahko le še Jurgen Van Goolen in Kenneth Vanbilsen. Trojica je složno narekovala tempo na čelu vse do ciljnega šprinta, v katerem je Leukemans premagal tekmeca in že četrtič zapored stopil na najvišjo stopničko zmagovalnega odra na tej dirki. Slovenec Blaž Jarc je delil usodo skoraj stotih kolesarjev, ki dirke niso končali.