11. 7. 2012,
16.46

Sreda, 11. 7. 2012, 16.46

Moser prvi vodilni na dirki po Poljski

Italijanski kolesar Moreno Moser je zmagovalec prve etape in prvi vodilni na 69. kolesarski dirki po Poljski (2.WT). Slovenca Jure Kocjan in Gregor Gazvoda nista bila v ospredju.

Večji del 180 kilometrov dolge uvodne etape v letošnjo dirko so bili v begu Jaroslaw Marycz (Saxo Bank-Tinkoff Bank), Daniel Teklehaymanot (Orica-GreenEdge), Sylvain Georges (Ag2r-La Mondiale), Filippo Baggio (Utensilnord Named) in Bartlomiej Matysiak (Reprezentanca Poljske). Ubežniki so bili s strani glavnine ujeti še preden se je pričel zadnji kategorizirani vzpon v etapi. Do cilja je bilo še dobrih 20 kilometrov. Mokro cestišče je bilo vzrok nekaterim padcem v glavnini. Najhuje jo je skupil Nizozemec Niki Terpstra, ki je moral odstopiti z dirke. V zadnjem kilometru etape je bilo v prvi skupini le še 36 kolesarjev, ki so se v ciljnem šprintu pomerili za etapno zmago. Slednje se je veselil enaindvajsetletni Moreno Moser, ki je tudi oblekel rumeno majico vodilnega v skupnem seštevku. Jure Kocjan je zaostal dobro minuto in osvojil 46. mesto.

Devetnajsta dirka letošnjega svetovnega koledarja ima na sporedu 7sedem etap in se bo končala v ponedeljek. Slovak Peter Sagan, ki je zmagal lansko dirko, tokrat nastopa na dirki po Franciji. A kot kaže ga odlično nadomešča še en velik mladi talent ekipe Liquigas-Cannondale.