Petek, 9. 6. 2017, 22.23

Kolesarska dirka po Slovaški

Tratnik po drugem mestu zadržal rumeno majico

Jan Tratnik | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenski kolesar Jan Tratnik (CCC Sprandi) je tudi po današnji tretji etapi dirke po Slovaškem v rumeni majici. Danes je na 221,1 km dolgi etapi od Nitre do Trnave v ciljnem sprintu zaostal le za Italijanom Matteom Malucellijem (Androni Giocattoli), slovenski uspeh pa je s tretjim mestom dopolnil Matej Mugerli (Amplatz-BMC).

Med prvo deseterico se je v današnji etapi uvrstil še Rok Korošec (Amplatz-BMC), ki je bil v času zmagovalca deveti, tretji slovenski član ekipe Amplatz-BMC pa je bil 44. Tudi on v času zmagovalca, tako kot tudi Uroš Repše (Kamen).

V skupni razvrstitvi ima 27-letni Tratnik 20 sekund prednosti pred Čehom Josefom Černyjem (Elkov), tretji pa je Portugalec Ricardo Vilela (Manzana Postobon).