Dwight Howard Luka Dončić Luka Dončić Anthony Davis Denver Nuggets Toronto Raptors Vlatko Čančar Vlatko Čančar Goran Dragić Goran Dragić Liga NBA

Sobota, 23. 10. 2021, 8.00

Liga NBA, 22. oktober

Dragićevi blesteli v Bostonu, v Los Angelesu dviguje prah prepir zvezdnikov #video

1

Goran Dragić | Goran Dragić je pomagal Torontu do prepričljive zmage nad Bostonom. | Foto Guliverimage

Goran Dragić je pomagal Torontu do prepričljive zmage nad Bostonom.

V pestrem večeru košarkarske lige NBA je bilo odigranih deset srečanj. Toronto se je veselil visoke zmage v Bostonu (+32), Goran Dragić pa je v slabih 12 minutah prispeval pet točk. Zmagal je tudi Denver, ki je na domačem parketu na krilih Nikole Jokića odpravil San Antonio, slovenski reprezentant Vlatko Čančar pa zaradi zdravstvenih težav ni stopil na igrišče. Trojna dvojčka sta vpisala Kevin Durant (Brooklyn) in Lonzo Ball (Chicago). V noči na nedeljo se bo Dragić v slovenskem obračunu v Kanadi spopadel z Luko Dončićem (Dallas).

Košarkarji Toronto Raptors, katerih član je v novi sezoni tudi slovenski zvezdnik Goran Dragić, so tokrat gostovali pri Boston Celtics in visoko zmagali s 115:83. Ljubljančan tekme ni začel v prvi peterki, v slabih 12 minutah je k zmagi prispeval pet točk ter po en skok, podajo in ukradeno žogo. Najbolj se je s 25 točkami in 13 skoki izkazal novinec Scottie Barnes.

Barnes, novinec, ki je bil četrti izbor nabora severnoameriške lige NBA, je odigral izjemno partijo. Med tekmo ga je spodbujal trener Nick Nurse in hitro je našel svoj ritem. "Nekajkrat sem se z njim pogovoril med tekmo. Ni igral slabo, vendar sem čutil, da ima še precej več za pokazati. Danes je odigral v precej boljšem ritmu. Bolj je razmišljal, kaj bo odigral, in ne le tekal z enega konca na drugega. Lahko ga le pohvalim," je razkril Nurse.

Vrhunci dvoboja v Bostonu:

Novinec je imel ob svojem prvencu; proti Washingtonu je odigral prvih 20 minut, pet izgubljenih žog in štiri prekrške. Proti Bostonu ni pokazal nobenih slabosti. "Bil sem osredotočen. Igral sem trdo in ekipa mi je pomagala pri nabiranju samozavesti. Imel sem bolj proste roke in izšlo se je super," je dejal Barnes.

Dvorana TD Garden v Bostonu je bila prvič polna po 593 dneh. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Dvorana TD Garden v Bostonu je bila prvič polna po 593 dneh. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Gary Trent mlajši je 12 od svojih skupno 20 točk dosegel v tretji četrtini, ko so plazilci pritisnili na plin in si priigrali pomembno prednost. Precious Achiuwa je k zmagi dodal po 15 točk in 15 skokov, Fred VanVleet pa 11 točk in devet podaj.

Pri domači ekipi je bil z 18 točkami prvi strelec Jayson Tatum, Al Horford pa se je h Keltom vrnil z 11 točkami in 11 skoki. Jaylen Brown, ki je na uvodni tekmi dosegel svoj strelski rekord s 46 točkami, je tokrat zbral devet košev in iz igre zadel le tri od 13 metov. Boston je prvič na domači tekmi vodil Ime Udoka, 18. trener v zgodovini franšize. Dvorana TD Garden je bila prvič polna po 593 dneh. Pred tem je bila nazadnje polna 8. marca 2020, tik pred pandemijo novega koronavirusa v ZDA.

Vrhunci dvoboja v Denverju:

Zmagali so tudi Denver Nuggets Vlatka Čančarja, ki ga vnovič ni bilo v kadru za tekmo proti San Antonio Spurs, ki so jo zlata zrna pred domačimi navijači dobila s 102:96. Vnovič je blestel Srb Nikola Jokić, ki je dosegel 32 točk in 16 skokov.

Počilo med jezernikoma

Košarkarji Los Angeles Lakers ne morejo biti zadovoljni z začetkom sezone. Najprej so izgubili proti Golden Statu, nato pa ostali praznih rok še proti Phoenixu. Na dvoboju z letošnjimi finalisti lige NBA je veliko prahu dvignil spor med Anthonyjem Davisom in Dwightom Howardom. Sporekla sta se med minuto odmora v drugi četrtini. Začela sta se odrivati in si imela marsikaj za povedati, nato pa so vskočili soigralci in ju ločili.

"Nisva se strinjala z določeno stvarjo, ki se je dogajala na igrišču. Oba sva strastna igralca, rada zmagujeva in sovraživa poraze. O tem sva se pogovorila in zgladila spor. On je moj brat, on je moj soigralec. To sem mu povedal. Ne glede na to, kaj se zgodi, mu bom vedno na razpolago. Vedno bom skušal pomagati ekipi do zmage. To mi je dejal tudi on. Sva v dobrih odnosih," je po vročem besednem obračunu, ki se je hitro znašel na socialnih omrežjih, povedal Howard.

Dončić v gosteh pri Dragiću

Naslednja tekma plazilce čaka v noči na nedeljo po srednjeevropskem času, ko bodo Dragić in druščina v Torontu gostili Dallas Mavericks Luke Dončića. Ekipa iz Teksasa, ki v uvodni tekmi nove sezoni na gostovanju pri Atlanti ni navdušila navijačev, bo imela torej v Kanadi opravka z razigranim tekmecem. Obeta se prvi veliki slovenski obračun nekdanjih soigralcev Dragića in Dončića, odkar se je izkušeni Ljubljančan iz Miamija preselil v Toronto.

Liga NBA, 22. oktober:

Boston Celtics : Toronto Raptors 83:115
Tatum 18, Richardson 12; Barnes 25, 13 sk., Trent Jr. 20, Achiuwa 15, 15 sk., Dragić 5 (met za tri 1/4, met za dve 1/2), 1 sk., 1 asist., 1 ukr. žoga v 12 minutah

Denver Nuggets : San Antonio Spurs 102:96
Jokić 32 (met iz igre 14/19), 16 sk., 7 asist.. Morris 13, Čančar zaradi poškodbe ni igral; Johnson 27, White 16, 8 asist., Pöltl (8 sk.) in Murray (9 sk.) 15

Cleveland Cavaliers : Charlotte Hornets 112:123
Sexton 33, Rubio 15, 10 asist.; Bridges 30, Oubre Jr. 25, Hayward 18, 9 asist., Ball 17

Orlando Magic : New York Knicks 96:121
Wagner 16, Bamba 15, 10 sk., Suggs 14, 8 asist.; Randle 21, 10 sk., 7 asist., Fournier 18, Quickley 16

Washington Wizards : Indiana Pacers 135:134*
Dinwiddie 34 (trojke 6/9), 9 asist., Kuzma 26, 11 sk., Neto 18, Bertans 17; Turner 40 (met iz igre 15/22), Sabonis (9 sk., 7 asist.) in Brogdon (8 sk., 8 asist.) 28, Duarte 15

Philadelphia 76ers : Brooklyn Nets 109:114
Harris in Curry 23, Embiid 19, 8 sk., Maxey 15; Durant 29 (met iz igre 9/20), 15 sk., 12 asist., Aldridge 23, Harden 20, 8 asist., 7 sk.

Chicago Bulls : New Orleans Pelicans 128:112
LaVine 32 (trojke 6/9), DeRozan 26, Ball 17, 10 sk., 10 asist.; Ingram 26, 8 sk., 8 asist., Graham 21, Valančiunas 18, 8 sk., Alexander-Walker 15

Houston Rockets : Oklahoma City Thunder 124:91
Wood 29 (met iz igre 12/18), 14 sk., Gordon 22, Porter Jr. 20, 9 asist., Tatte 16, 14 sk.; Gilgeous-Alexander in Muscala 13

Los Angeles Lakers : Phoenix Suns 105:115
James 25 (met iz igre 8/18), Davis 22 (met iz igre 6/18), 14 sk., Anthony 16, Westbrook 15 (met iz igre 6/15), 11 sk., 9 asist., Paul 23, 14 asist., Booker 22, Bridges 21

Sacramento Kings : Utah Jazz 101:110
Barnes 25, 15 sk., Hield 24, 7 sk., Haliburton 15; Mitchell 27 (trojke 6/14), Gobert (20 sk.) in Conley 17, Clarkson 15

* po podaljšku

Sportal Slovencev ni med 76 najboljšimi igralci NBA vseh časov
Goran Dragić
Sportal Dragić s porazom začel novo poglavje, Čančar zaradi težav počival #video
Luka Dončić - Dallas Mavs
Sportal Javil se je "Dončićev sovražnik" Voulgaris: V Dallasu je bilo kot v telenoveli