Nedelja, 25. 2. 2024, 7.21

2 meseca

Liga NBA, 24. februar

Presegli so Dallas

Boston Celtics Jayson Tatum | Boston Celtics so dosegli osmo zaporedno zmago. | Foto Reuters

Boston Celtics so dosegli osmo zaporedno zmago.

Košarkarji Boston Celtics so v noči s sobote na nedeljo premagali New York Knicks s 116:102 in tako podaljšali zmagoviti niz na osem tekem. Z izkupičkom 45-12 je Boston vodilna ekipa lige NBA. Celtics je poleg Dallas Mavericks najbolj vroče moštvo lige, po novem pa imajo eno zmago več zapored od Luka Dončića in soigralcev.

Steve Kerr
Sportal Postal bo najboljši trener v liga NBA

Boston je znova pokazal izjemno kolektivno igro, saj je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk. Prvi strelec je bil Jaylen Brown s 30 točkami, Kristaps Porzingis jih je dodal 22, Jayson Tatum pa 19.

"Naša ekipa ima veliko odličnih igralcev," je dejal Tatum. "Veliko se pogovarjamo o tem, da se vsem omogoči prostor in da sledimo ritmu igre. Razumemo, kaj je glavni cilj, kaj želimo doseči, zato vsak večer delimo ljubezen in igramo pravo igro."

Za New York je bil najboljši strelec Jalen Brunson s 34 točkami in devetimi podajami.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini, ko je Boston kar pet minut držal tekmece brez koša, njegova prednost pa je narasla na 20 točk.

V vzhodni konferenci ima Boston kar devet zmag več kot drugouvrščeni Cleveland (36), New York je četrti s 34 zmagami.

V zahodni konferenci so na vrhu lestvice znova Minnesota Timberwolves, ki so s 101:86 premagali Brooklyn Nets. Minnesota je zdaj pri 40 zmagah in 17 porazih.

Največji delež k novi zmagi sta prispevala Anthony Edwards z 29 točkami in Karl-Anthony Towns z 28.

Na edini preostali tekmi večera so Orlando Magic premagali Detroit Pistons s 112:109. Tekmo je v zadnji sekundi odločil Paolo Banchero s košem in dodatnim prostim metom.

Luka Dončić bo z Dallasom na parket znova stopil danes, ko bo ob 23. uri po slovenskem času zasedba Jasona Kidda gostovala pri Indiani.